מכללות » ימים פתוחים

ימים פתוחים

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג
ימים פתוחים
איפה היית מעדיף ללמוד?ימי הרשמה מרוכזים במכללות

ימים פתוחים הם ימים מרוכזים המתקיימים במוסדות האקדמיים השונים לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית. בימים הפתוחים, פורס המוסד האקדמי את כל המידע אודות חוגי הלימוד המתקיימים במוסד, מציע שירותי ייעוץ למועמדים ומעניק מידע אודות תנאי הקבלה למוסד. בדרך כלל ימים פתוחים מתקיימים באווירה ייחודית של אירועי הפנינג בהם כל חוגי הלימודים המתקיימים במוסד מציעים דוכן מידע המציע את כל מסלולי הלימוד, תנאי הקבלה והמלגות לחוג הלימודים.

הטבות הניתנות במסגרת ימי ההרשמה המרוכזים

במסגרת ימים פתוחים מציעים חוגי הלימוד הטבות שונות למבקרים ביום הפתוח. אחת ההטבות המקובלות במוסדות האקדמיים השונים היא הטבת פטור מתשלום דמי הרשמה למוסד הלימודים לנרשמים במסגרת היום הפתוח. בנוסף, בימים הפתוחים יציגו עסקים שונים הטבות לסטודנטים כמו בנקים שיציעו הלוואות מימון ללימודים ויחלקו מתנות, חברות סלולר שיציעו מסלולים מיוחדים לסטודנטים, חנויות ציוד משרדי שיעניקו הנחות ומתנות וכדומה.

בנוסף להטבות השונות, במפגשים זו הזדמנות מצוינת לקבל מידע אודות מוסד הלימודים וחוג הלימודים המבוקש. מועמדים ללימודים אשר מתלבטים בין חוגי הלימודים השונים או המוסדות השונים יוכלו להיפגש במסגרת היום הפתוח עם יועצים מוסמכים של מוסד הלימודים ולקבל מהם ייעוץ ומידע אודות סיכויי הקבלה שלהם לחוגים השונים, היקף הלימודים, עלויות שכר הלימוד, אפשרויות לקבלת מלגה וביקוש המקצוע שייבחר ללימודים בשוק העבודה.

מתי מתקיימים המפגשים?

לרוב המפגשים  מתקיימים בדרך כלל לקראת פתיחת שנת הלימודים האקדמית. פרסומים אודות הימים הפתוחים מבוצעים על ידי מוסדות הלימודים לפני מועדי הימים הפתוחים. מוסדות לימודים מסוימים אף יספקו שירותי הסעות למוסד הלימודים במועדי הימים להרשמה. היקף הכמות של התאריכים תלוי בהחלטת המוסד האקדמי.

במסגרת היום הפתוח יבוצעו סיורים במתקני הלימודים השונים של מוסד הלימודים כמו בספרייה, במעבדות המחשבים ובכיתות הלימוד, ייערכו מפגשים עם בוגרי החוגים השונים במוסד הלימודים אשר יספרו על החוויה האישית שלהם מלימודים במוסד, ייערכו פגישות עם מרצים שונים וראשי החוגים במוסד הלימודים אשר יספרו על החוג ויציגו את תכני הלימודים השונים. בנוסף, במסגרת הימים פתוחים יינתנו הרצאות בנושאים שונים כמו האפשרויות לקבלת מלגות, הרצאות של אגודת הסטודנטים והרצאות בנושאים כללים.