מכללות » לימודי ערב

לימודי ערב

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי ערב, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?מסלולי לימודים ללימודי ערב

לימודי ערב הם מסלולי לימודים המיועדים לסטודנטים עובדים או בעלי משפחות שאינם יכולים להופיע ללימודים במהלך היום. במסגרת לימודי ערב יכולים הסטודנטים להמשיך לעבוד במשרה מלאה. מרבית המסלולים ללימודי ערב מתקיימים פעמיים בשבוע ומכללות רבות המציעות מסלולי לימודים רגילים, מציעות גם מסלולי לימודי ערב.

תחומי הלימודים

תחומי הלימודים הנלמדים במסגרת מסלול של לימודי ערב הם רבים ומגוונים ומקנים אפשרות ללמוד לתואר ראשון או לתואר שני. בין מסלולי הלימודים הנפוצים ניתן למצוא מסלולי לימודי ערב במנהל עסקים, לימודי ערב במשפטים, לימודי ערב במקצועות ההנדסה השונים, לימודי ערב במדעי המחשב ולימודי ערב במדעי החברה. במסגרת לימודי הערב מועברים תכנים המתאימים ללוח הזמנים של הסטודנטים. לימודי ערב מתקיימים במסלולים לתואר ראשון, תואר שני או במסלולי קורסים ותעודות הסמכה.

לימודי ערב במכללה למנהל

אחת הדוגמאות למכללות המקיימות לימודי ערב היא המכללה למנהל. מסלולי לימודי הערב של המכללה למנהל מציע לימודים בתחומים כמו מנהל עסקים וחשבונאות, כלכלה וניהול, מדעי ההתנהגות ומדעי המחשב. שעות הלימודים מתרכזות בשעות אחר הצהריים באמצע בשבוע ובימי שישי והמסלול מיועד לאנשים עובדים. בנוסף, המכללה מקיימת ימי לימוד מרוכזים על מנת לאפשר להעביר את כל חומרי הלימוד בלוחות זמנים גמישים. 

לימודי ערב לתואר שני

מסלולי לימודי ערב לתואר שני מאפשרים לסטודנטים עובדים בעלי תואר ראשון להשלים את השכלתם לתואר שני בתחומים מגוונים. מסלולי לימודי ערב לתואר שני מבוקשים על ידי הארגונים השונים אשר מעוניינים לסייע בהרחבת ההשכלה של עובדיהם ללא הצורך בהפסקת עבודה או היעדרות ממושכת מהעבודה. בנוסף, אנשים פרטיים המעוניינים להשלים את השכלתם לתואר שני ולא מעוניינים להפסיק את עבודתם בוחרים בלימודי ערב כמסלול הנכון לעשות זאת. בין המוסדות המקיימים לימודי ערב לתואר שני בישראל ניתן למצוא את אורט בראודה בכרמיאל, המכללה האקדמית נתניה, מכללת רופין ועוד.

תנאי קבלה ללימודי ערב

תנאי הקבלה ללימודי ערב משתנים בהתאם למוסדות המקיימים את מסלולי הלימודים. מכללות רבות מקלות על דרישות הסף לקבלה ללימודי ערב ומציעות לסטודנטים בעלי בגרות חלקית וללא ציון בבחינה הפסיכומטרית להירשם ללימודי ערב בתחומים השונים.