מכללות » תואר שני

תואר שני

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
תואר שני, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: סנונית 51, ת.ד. 78, כרמיאל 21982
מיקום בארץ: חיפה,תל אביב,ירושלים
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: צמח, ד.נ. עמק הירדן מיקוד 15132
מיקום בארץ: רח' יעקב שרייבום 26, ירושלים
מיקום בארץ: רח' האוניברסיטה 1,נתניה
מיקום בארץ: רחוב ירושלים 11, צפת
מיקום בארץ: רח' בן-גוריון 26, רמת גן
מיקום בארץ: דרך גד פיינשטיין, רחובות
מיקום בארץ: היוצרים 2,אור יהודה
מיקום בארץ: אילת 6,תל אביב
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
מיקום בארץ: דרך בית לחם 104,ירושלים
מיקום בארץ: תל אביב
מיקום בארץ: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
מיקום בארץ: רחוב הנביאים 37,ירושלים
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: שער הנגב 79167
מיקום בארץ: ד.נ. מיקוד 19300,עמק יזרעאל
מיקום בארץ: כל הארץ
מיקום בארץ: פנחס רוטנברג 87,רמת גן
מיקום בארץ: ד.גליל עליון מיקוד 12208
מיקום בארץ: אנה פרנק 12,רמת גן
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?לימודי תואר שני במכללות

תואר שני נחשב לתואר מתקדם ומקבל אותו מי שהשלים את הלימודים לקראת תואר ראשון לאחר שקיבל זכאות לתואר ראשון. היתרונות שבתואר שני בשוק העבודה הישראלי ובשוק העבודה בעולם הם רבים ובעלי תואר שני נהנים מיתרונות כמו קידום בעבודה, שיפור בתנאי העסקה, סיכויי קבלה גבוהים למשרות נחשקות וכדומה. ברמה האישית, מקנה התואר השני הרחבת אופקים והתמחות בנושא מסוים אשר תורמים הן לחשיבה והן לפיתוח מיומנויות שונות כמו מיומנויות מחקר, ניהול וכדומה.

תחומי לימוד לתואר שני

כמעט כל תחום לימודים בו מתקיימים לימודים לקראת תואר ראשון ניתן להרחבה והתמחות במסגרת תואר שני. בין התחומים המבוקשים היום ללימודי תואר שני ניתן למצוא לימודי תואר שני במנהל עסקים, לימודי תואר שני במדעי המחשב, לימודי תואר שני במקצועות ההנדסה השונים, לימודי תואר שני בפסיכולוגיה ותקשורת ולימודי תואר שני במדעי הרוח. הביקוש לתעודת תואר שני בשוק העבודה הישראלי משתנה בהתאם לתקופה ותלוי בהיקף הביקושים של החברות המסחריות או הציבוריות.

מסלולי לימוד לתואר שני

מסלול הלימודים לקראת תואר שני כולל לשני סוגים עיקריים של מסלולים, מסלול לימודים עם תזה ומסלול לימודים ללא תזה. מסלול לימודים עם תזה הינו מסלול לימודים לקראת תואר שני המתמקד בביצוע מחקר אשר יוצג במסגרת עבודת גמר מקיפה בתחום מסוים. מסלול עם תזה מיועד למי שמעוניין להמשיך ללימודי דוקטורט או לשפר את המיומנויות המחקריות שלו.

מסלול הלימודים לתואר שני ללא תזה הינו מסלול רגיל בו מתבקש הסטודנט למלא את כל החובות האקדמיות אשר נקבעו על ידי המוסד האקדמי. הדרישות אינן כוללות הגשת עבודת תזה וסטודנט שסיים את המסלול ללא התיזה לא יוכל להמשיך בלימודים אקדמיים לקראת תואר שלישי ללא השלמת עבודת תזה.   

תנאי קבלה לתואר שני

תנאי הקבלה לקראת תואר שני משתנים ותלויים למקצוע הנלמד ולהחלטות המוסד האקדמי. לרוב, תנאי סף לקראת תואר שני הוא זכאות לתואר ראשון ממוסד אקדמי המוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה וממוצע ציונים מסוים בתואר הראשון. סטודנטים אשר מעוניינים להמשיך לתארים מתקדמים ולא עומדים בדרישות הסף יוכלו לפנות לוועדות החריגים למיניהן ולבדוק את האפשרויות העומדות בפניהם על ידי המוסד האקדמי.