מכללות » מכללות בישראל » מכללת בית ברל

מכללת בית ברל

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג
מכללת בית ברל
פרטי התקשרות
מכללת בית ברל
כתובת: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
טלפון: לחץ כאן לשיחת חינם
איפה היית מעדיף ללמוד?בית ברל, לעיסוק בעולם החינוך

מכללת בית ברל, ביתם של מחנכים ומורים רבים, היא המוסד העליון לעיסוק העמוק בעולם החינוך. בתוך כך, מציעה המכללה לימודי הוראה, לימודי הוראה עבור מורים ערבים, השתלמויות מורים וחוגים שונים העוסקים בעולם החינוך מזוויות רבות.

מסלולי הלימוד ותנאי קבלה

מכללת בית ברל, הממוקמת מעט מזרחה מכפר סבא ורעננה, מציעה לימודי חינוך והוראה במספר מסלולים. תחילה, יהיה עליכם לבחור את מסלול הלימודים. המסלולים מגוונים, וכוללים, בין היתר, מסלול עבור לימודי הוראה לגילאי הגן, בתי הספר היסודיים, בתי הספר העל-יסודיים, מסלול אנגלית, מסלול לחינוך בלתי-פורמלי ואף מסלול לימודי הוראה באמנות ובקולנוע. עם תום בחירת המסלול, יהיה עליכם לבחור חוג, שיעניק לכם הכשרה מקצועית באחד ממגוון תחומי הוראה, החל ממקצועות הליבה, ועד למקצועות כמו לימודי ארץ ישראל, מדעי המחשב ואף סביבה וחקלאות. מכללת בית ברל מציעה אף שילוב של כמה מסלולי לימוד יחדיו, כמו חינוך לגיל הרך וחינוך מיוחד.

מכללת בית ברל מציבה תנאי קבלה למסלולי הלימוד השונים לתואר ראשון בחינוך והוראה, התואמים את תנאי הסף שמציב משרד החינוך, ביניהם ציון משוקלל המשלב את ממוצע ציוני הבגרות וציון הפסיכומטרי, של 525 לפחות, ובנפרד, ציון פסיכומטרי מינימלי של 475 וציון ממוצע ציוני בגרות מינימלי של 85. המועמדים למסלולי הלימוד של החינוך בגני הילדים ובתי הספר היסודיים פטורים מציון בחינה פסיכומטרית, בתנאי שממוצע ציוני הבגרות שלהם עומד על 92 לפחות, זאת למעט מי שבחר בשילוב מסלול לימודי החינוך המיוחד. תנאי זה זהה למי שמעוניין ללמוד במסלולי הלימוד של החינוך הבלתי פורמלי וקידום נוער, בתנאי שאינם משלבים את תארם עם לימודי תעודת הוראה. למסלול הלימוד של החינוך בשפה האנגלית, תנאים נוספים המגדירים את סף הידע של המועמד בשפה האנגלית.

שכר לימוד ומלגות

שכר הלימוד במכללה הוא שכר לימוד אוניברסיטאי שנקבע על-ידי משרד החינוך. אך, שימו לב, המכללה מציעה למי שהממוצע המשוקלל שלו הוא 575 ומעלה, זכאים ל-50% הנחה בשכר הלימוד של השנה הראשונה בתואר. בנוסף, מציעה המכללה מלגות שונות למתקשים בתשלום שכר לימודיהם, ביניהן מלגות מטעם עיריית כפר-סבא, קרנות המכללה, כאלה המשלבות פרויקטים של חניכת בני נוער המתקשים בלימודיהם ומלגות בהתאם למוצאו של הסטודנט ומצבו הכלכלי.