מכללות » מכינות

מכינות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
מכינות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: סנונית 51, ת.ד. 78, כרמיאל 21982
מיקום בארץ: חיפה,תל אביב,ירושלים
מיקום בארץ: סניפים ברחבי הארץ
מיקום בארץ: צמח, ד.נ. עמק הירדן מיקוד 15132
מיקום בארץ: רח' יעקב שרייבום 26, ירושלים
מיקום בארץ: רח' האוניברסיטה 1,נתניה
מיקום בארץ: רחוב ירושלים 11, צפת
מיקום בארץ: רח' בן-גוריון 26, רמת גן
מיקום בארץ: דרך גד פיינשטיין, רחובות
מיקום בארץ: תל אביב
מיקום בארץ: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
מיקום בארץ: רחוב הנביאים 37,ירושלים
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: סניפים באזור הדרום
מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
מיקום בארץ: שער הנגב 79167
מיקום בארץ: כל הארץ
מיקום בארץ: פנחס רוטנברג 87,רמת גן
מיקום בארץ: ד.גליל עליון מיקוד 12208
מיקום בארץ: הסיבים 18,פתח-תקווה
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?כל האופציות ללימודי מכינות

מכינות הן תכניות לימודים אשר נועדו למועמדים המעוניינים בלימודים אקדמיים אבל אינם עומדים בדרישות הסף או שציוניהם אינם גבוהים מספיק ללימודים במוסד האקדמי שבו הם בחרו. באמצעות לימודי מכינות הזמינים במוסדות האקדמיים השונים כמו המכללות והאוניברסיטאות יכולים הסטודנטים לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים אקדמיים. המכללות השונות בישראל מציעות מגוון רחב של מכינות הנותנות מענה להכנה ללימודים בהתאם לחוג הלימודים הנבחר.

בין מגוון המכינות הקיים המוסדות האקדמיים בישראל, מוצעות מכינות במסלולים שונים שמהם יוכל הסטודנט לבחור לפי נוחותו ולוחות הזמנים שלו. דוגמאות למכינות כאלו הן מכינות במסגרת לימודי ערב, מכינות במסגרת לימודי בוקר, מכינות במסגרת מרוכזת ועוד. באמצעות המכינות השונות יוכלו הסטודנטים לשלב בין עבודה במשרה מלאה ולימודים.  

מכינות לבגרות

מכינות הכנה לבגרות הינן מכינות פופולאריות בהן בוחרים רבים מן המועמדים ללימודים אקדמיים. במסגרת לימודי המכינה לבגרות, עוברים הסטודנטים קורסים מרוכזים המכינים אותם לבחינת הבגרות במקצועות הבגרות השונים. מכינות לבגרות מותאמות לתוכניות הלימודים של משרד החינוך ותכני הלימוד בהן מעודכן על פי החומר הרלוונטי של בחינת הבגרות שאליה נלמדים הקורסים.

מכינות לבגרות הן מכינות המיועדות למועמדים שאין להם תעודת בגרות מלאה או מועמדים המעוניינים לשפר ציונים בבגרות או להשלים יחידות על מנת להתקבל למוסד אקדמי כלשהו. המוסדות המקיימים מכינות לבגרות הם רבים ונחלקים למכונים פרטיים או למוסדות אקדמיים כמו המכללות השונות.

מכינות ייעודיות

סוג נוסף של מכינות הוא המכינות הייעודיות. מכינות אלו הן מכינות בהן מועברים קורסים המכינים את המועמדים ללימודים בתחום ספציפי שנבחר על ידם טרם התחלת הלימודים במכינה. מטרת המכינות הייעודיות היא לסייע לסטודנט לשפר את סיכויי הקבלה שלו או לרענן את תכני הלימודים העתידיים במקצועות ספציפיים ותכני הלימוד המועברים במסגרת המכינה ממוקדים בתכנים הדרושים ללימודים האקדמיים.

דוגמאות למכינות ייעודיות הן: מכינה ייעודית ללימודי משפטים, מכינה ייעודית ללימודי הנדסה, מכינה ייעודית ללימודי עיצוב ואומנויות ומכינה ייעודית ללימודי מדעי החברה. דוגמאות לתכנים המועברים במסגרת מכינות ייעודיות הן: קורסי ריענון לחומרי לימוד בסיסיים הדרושים ללימודי התואר האקדמי, קורסי מבוא, קורסי כתיבה אקדמית וכדומה.