מכללות » פסיכומטרי

פסיכומטרי

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
פסיכומטרי, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ:
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מיקום בארץ: אבן גבירול 26,תל אביב
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?לימודי פסיכומטרי במכונים המובילים בישראל

מבחן הפסיכומטרי הינו מבחן מיון אשר משמש את המוסדות האקדמיים השונים להעריך את יכולותיו של המועמד ללימודים אקדמיים. מבנה המבחן הפסיכומטרי בישראל מורכב משלושה חלקים: חלק כמותי, חלק מילולי וחלק באנגלית אשר מטרת כל אחד מהם הוא לבחון את רמת הידע ורמת החשיבה בתחום. הציון הפסיכומטרי המשוקלל או הציונים של כל אחד מהתחומים בנפרד מהווים תנאי קבלה לרוב המוסדות האקדמיים בישראל ולעיתים גם תנאי קבלה לעבודה.

מבנה המבחן הפסיכומטרי

מבחן פסיכומטרי נכון להיום כולל שמונה חלקים. כל חלק במבחן מכיל שאלות באחד מהנושאים הבאים: שאלות באנגלית, שאלות חשיבה כמותית ושאלות חשיבה מילולית. לכל חלק במבחן הפסיכומטרי מוקדש זמן קצוב של 25 דקות כאשר אין אפשרות חזרה אחורה לשאלות שנענו כבר. מבנה השאלות המבחן הפסיכומטרי הוא שאלות בחירה הכוללת ארבע תשובות שרק אחת מהן היא התשובה הנכונה. אורך כל המבחן הפסיכומטרי הוא 200 דקות.

ציון הבחינה הפסיכומטרית

הציון הנקבע במבחן פסיכומטרי נע בן 200 ל 800 נקודות והוא נחשב לציון העומד ביחס לכלל הנבחנים שנבחנו בבחינה פסיכומטרית. תוצאות המבחן הפסיכומטרי נשלחות באופן אוטומטי לכל האוניברסיטאות בישראל ובדואר רגיל אל הנבחן. תוקף התוצאות בבחינה הפסיכומטרי עומד על שבע שנים בדרך כלל ויש אוניברסיטאות המחשיבות את תוקף הבחינה לזמן ארוך יותר.

קורסי הכנה לפסיכומטרי

ההצלחה במבחן פסיכומטרי מורכבת מאלמנטים רבים ובהם ידע, יכולות חשיבה, זריזות ועוד. על ידי קורס הכנה למבחן פסיכומטרי יכול המועמד לשפר את היכולות שלו ואת הציון בבחינה. במסגרת קורס פסיכומטרי, עוברים התלמידים אימונים על פתרון שאלות באופן מהיר ונחשפים לכמות גדולה של שאלות לדוגמא השוות ברמתן לשאלות הקיימת בבחינה הפסיכומטרית. המדריכים המעבירים את קורסי ההכנה לפסיכומטרי הם מדריכים מנוסים המכירים טכניקות שונות לפתרון בעיות אשר יסייעו לפתור את הבעיות במהירות ובאופן נכון.

קורסי ההכנה למבחן פסיכומטרימתקיימים במסגרות שונות כמו מכונים פרטיים המציעים קורסים לתלמידים בכל הגילאים ובכל הרמות. במסגרת המכונים הפרטיים מותאמים הקורסים לרמת התלמיד למשל קורסים המיועדים לתלמידי תיכון אשר עדיין בקיאים במיומנויות למידה ובחומרי הלימוד וקורסים מיוחדים המיועדים לחיילים אשר התכנים שלהם כוללים יותר זמן על חומרי הלימוד הבסיסיים ומיומנויות הלמידה.