מכללות » תנאי קבלה

תנאי קבלה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
תנאי קבלה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תנאי קבלה ללימודים בכל התחומים ובמכללות המובילות

הלימודים במוסדות האקדמיים בישראל מותנים בתנאי קבלה ללימודים אשר משוקללים משילוב של ציוני הבגרות וציוני הבחינה הפסיכומטרית או מכל אחד מהציונים בנפרד. תנאי קבלה ללימודים נקבעים על ידי המוסדות השונים ומשתנים בין החוגים השונים כך שמועמד שלא התקבל לאוניברסיטה יוכל להתקבל עם אותם ציונים למכללה או מועמד שלא התקבל במוסד מסוים ללימודים בחוג מסוים יוכל להתקבל עם אותם ציונים לחוג אחד באותו מוסד.

תנאי קבלה ללימודים באוניברסיטה

תנאי קבלה ללימודים באוניברסיטאות נקבעים על ידי כל אוניברסיטה ויכולים להשתנות בין אוניברסיטה אחת לאחרת. במקביל לתנאי הקבלה הנקבעים, קובעת האוניברסיטה מכסה לקבלת תלמידים שאינם עומדים במלוא דרישות הסף שנקבעו על ידה ובכך מאפשרת קבלה ללימודים גם עבור סטודנטים שציוניהם לא עומדים לחלוטין בתנאי הקבלה שנקבעו בתנאי ומכסת הסטודנטים שהתקבלו ללימודים באותה שנה מאפשר זאת.

תנאי קבלה ללימודים באוניברסיטאות בדרך כלל יהיו מורכבים מדרישה לבגרות מלאה (למעט יוצאי דופן כמו סטודנטים בגילאי שלושים ומעלה ובמגבלות מסוימות) ובציון מסוים של הבחינה הפסיכומטרית כאשר הציון המינימלי בבחינה הפסיכומטרית הוא 450. בנוסף, על המועמדים לעמוד בבחינת ידע בשפה האנגלית. הציון הסופי המהווה את תנאי הקבלה לאוניברסיטה הוא שקלול של ציוני בחינות הבגרות והציון בבחינה הפסיכומטרי על פי נוסחה מסוימת ובהתאם לציון שנקבע כקובע לחוג ספציפי.

אפשרות נוספת העומדת בפני מועמדים המעוניינים להתקבל ללימודים באוניברסיטה ואינם עומדים בתנאי הקבלה היא ביצוע מכינה קדם אקדמית. במסגרת המכינה הנערכת באוניברסיטה יכולים הסטודנטים לשפר את סיכוייהם להתקבל לחוגי הלימוד השונים באוניברסיטה גם ללא הצורך לעמוד בדרישות הסף.

תנאי קבלה ללימודים במכללה

תנאי קבלה ללימודים במכללה שונים מתנאי קבלה ללימודים באוניברסיטאות והמכללות השונות מציעות מסלולי לימודים למועמדים בעלי תעודת בגרות חלקית ועם או ללא ציון בבחינה הפסיכומטרית. תנאי הקבלה נקבעים על ידי כל מכללה ועשויים להשתנות בהתאם לחוגים השונים הנלמדים במכללה. לרוב, תנאי קבלה ללימודים במכללות במסלולים למקצועות הנלמדים גם באוניברסיטאות יורכבו מציון תעודת הבגרות וציון בבחינה הפסיכומטרית. במקביל למסלולים אלה, מקיימות מכללות רבות מסלולים אשר אינם דורשים את אחד או את שני התנאים לקבלה.