מכללות » לימודי תעודה » קורס דולה

קורס דולה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
קורס דולה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: דרך השלום 5,תל אביב
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?רוצה להיות דולה?

מהי דולה? 

דולה, המכונה אחרי עיברות גם תומכת לידה, או מלווה בלידה, ובכן כשמה המעוברת אמנם כן היא – מלווה את האישה ההריונית. ראשית בתהליך ההריון, וכמובן בעיקר במהלך בלידה וברגעים הראשונים שאחריה. מחקרים הוכיחו, את מה ששוב לא היה זקוק למחקרים כדי לדעת ולהוכיח, ושידענו ואולי שכחנו ושכחנו שידענו. כפי שבעבר תפקדה היולדת בקהילה, כחברת קהילה וחברה להריונת היולדת, שתחום התמחותה הולדה; כך מסתבר במחקרים מדעיים עדכניים כי נשים שבחרו להעזר בתומכות לידה חוו לידות שהיו קלות יותר, מהירות יותר, עם פחות סבוכים ופחות התערבויות – כגון ואקום ומלחציים, ואף מעבר לקיסרי או שימוש באפידורל, הלחץ במהלך הלידה היה קטן יותר, וההתאוששות ממנה היתה מהירה לאין שיעור. 

יתרונות נוספים בדולה

הדולה גם מצליחה לסייע בתווך בין הצוות הרפואי לבין היולדת: היא מבהירה ומסבירה ליולדת את מצבה בכל אחד מהשלבים ובכך מפחיתה מן הלחץ, ומסייעת ליולדת להסביר לצוות הרפואי את צרכיה ורצונותיה. הדולה מסייעת ליולדת בהוצאתה לפועל של תוכנית הלידה שלה, ומסייעת לה בזמן אמת לקבל את ההחלטות הנכונות ליולדת לשיטתה שלה במהלך הלידה גם תחת המתח והלחץ, בתהפכויות המתרגשות ובהתהפכויות הרגשות.

תכנים ונושאים ללימוד ב- קורס דולה

קורס דולה הוא סל רחב של לימוד בנושאים רבים ומגוונים , בין היתר נלמדים במהלך קורס דולה גם תכנים הקשורים בפיזיולוגיה ואנטומיה של גוף האדם ושל ההריון, בעיות נפוצות במהלך ההריון, מאפיינים של חוסר בפוריות ודרכים שונות לטפול בחוסר פוריות, תכנון לידת ובנית תכנית לידה, בעיות נפוצות של צירים, הכנה לתהליך ההתערבות, תרופות המתאימות ללידה, ועוד. בצד לימודים עיוניים אלה גם מוכשרים התלמידות, ולרוב מדובר בתלמידות, בהכשרות מעשיות בעשיה פרקטית, הכוללים ארגון תיק לידה, ניהול נתוח קיסרי, תפקוד במהלך צירים, טכניקות לחיצה, טכניקות נשימה, התנהלות במהלך לידה, התנהלות במהלך לידה מרובת עוברים, תרפיות אלטרנטיביות כגון עיסוי ראייקי ושיאצו, הכנה להנקה, דגשים לתהליך ההנקה עצמו, הכנה  והתנהלות בשיטות הלידה השונות, טיפול בתינוק ובאם מקץ הלידה, ועוד. 

דרישות הקורס ותעודת הסיום

התכנים מועברים בפרזנטציות חיות ובהרצאות פרונטאליות, נדרשת השתתפות בכל הלידות והסיורים, הגשת עבודות ומבחנים, פרויקט מחקר ופרזנטציה. בסיום הקורס מתקבלת תעודה מקצועית בתחום הסיוע במהלך לידה.