מכללות » לימודי תעודה » קורס הסמכת מיילדת

קורס הסמכת מיילדת

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
קורס הסמכת מיילדת, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?מיילדת, כלומר האחות המיילדת, היא אחות רפואית מוסמכת שהוכשרה במסלול מקצועי בהתמחות מקיפה ומלאה להתמחות כמיילדת, על ידי רופאים מילדים וקורסי העשרה המתאימים בתחום. קורס הסמכת מיילדת מאפשר לאחות מיילדת לעבוד כמיילדת במגזר הפרטי ובמגזר הציבורי, במיילדת הוליסטית או בבתי חולים. 

המסלול המקצועי הנדרש בקורס

על החפצה לעבור קורס הסמכת מיילדת להשתלב ראשית כל בלימודים המוגדרים לאחיות מוסמכות, הקרויים לימודי סיעוד. לימודים אלה אורכים בין שלוש לארבע שנים,  ונערכים באוניברסיטאות ובבתי ספר מתאימים לסיעוד. עם תום שלב המבואות עוד במהלך הלימודים בוחרים ובוחרות תלמידי הסיעוד את תחום התמחותן המקצועית: אחות בטיפת חלב, אחות בטיפול נמרץ, מיילדת וכדומה. בתחום הנבחר עוברים תלמידי הסיעוד התמחות מעמיקה ויסודית, תאורטית ומעשית, ועם סיום חוק לימודיהן ועמידתן בבחינות הגמר הן מוכשרות כאחיות, ומנסות להתקבל כאחיות בתחום התמחותן. אחיות שסימו את הכשרתן כאחיות מוסמכות מיילדות ומעוניינות להמשיך בהתמחות זו מוסיפות הכשרה מקצועית שאורכה כתשעה חודשים, ורק אז הן מסימות סופית את לימודי קורס הסמכת מיילדת שלהן – והן אחות מיילדת מוסמכת. 

אפשרויות תעסוקה

אפשרויות התעסוקה לאחות שהוסמכה כאחות מיילדת מוסמכת רבות, ורב להן הביקוש במערכת הבריאות הפרטית כמו גם הציבורית, בבתי החולים וכמילדת פרטית. התרחבות עמידת החולים על זכויותיהם כמגולמים בחוק זכויות החולה, תפיסת החולה כלקוח ולא כפציינט שפוף ונחות, יחד עם התרחבות האופציות ברפואה – כגון הבאת דולה, או לידה בבית – כולם ביחד וכל אחד לחוד הפכו את האחות המיילדת, הפרטית ומטעם בית החולים, למצרך מבוקש.

מיילדת פרטית

הלידה ידועה כחוויה קשה ומאיימת לנשים רבות, ועצם המתח והחשש מהקשיים המתגברים באופן טבעי עם התקדמות הלידה מקשים עוד יותר על האם לעתיד היולדת. אחות מיילדת מוסמכת המשמשת כאחות מיילדת פרטית - תפקידה ותפקודה של האחות המיילדת אמור להתחיל עוד לפני הלידה עצמה – עם פגישה עם היולדת והכנה לקראת הלידה, לנסיכת בטחון ורוגע. בלידות פרטיות רבות המיילדת מסייעת בלידה הוליסטית טבעית. לכאן נכנסות טכניקות סיוע עסוי ועזרה נוספות, כגון עסוי ושמירה על הפירנאום, שיטות נשימה, עסוי בזמן צירים, לידה ללא חתך, טכניקות שנמנעות במידת האפשר מפולשניות ומשיכוך כאבים, וכדומה. זו עבודה שהשכר שבצידה גבוה לרוב יותר מאחות מיילדת במערכת הציבורית. ההשתלבות כמיילדת פרטית אפשרית בעזרת הסמכה באחד מקורסי ההעשרה לאחות מילדות מוסמכות המתנהלים בבתי ספר מתאימים או בסדנאות שונות, בבתי ספר לרפואה משלימה, מרכזי לימוד לרפואה אלטרנטיבית, או מכללות מתאימות.