מכללות » בגרויות » לימודים ללא בגרות

לימודים ללא בגרות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודים ללא בגרות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: רח' האוניברסיטה 1,נתניה
מיקום בארץ: רח' בן-גוריון 26, רמת גן
מיקום בארץ: דרך גד פיינשטיין, רחובות
מיקום בארץ: פנחס רוטנברג 87,רמת גן
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?כל האפשרויות ללמוד במכללות ללא בגרות

לימודים ללא בגרות זה ייתכן,תעודת בגרות מלאה היא התנאי הבסיסי לקבלה ללימודים במרבית מהמוסדות להשכלה גבוהה בארץ. בדרך כלל תנאי הקבלה למוסדות האקדמיים השונים יורכבו משקלול של ציוני בחינת הבגרות והבחינה הפסיכומטרית. למרות שמקובל לחשוב שלא ניתן להתחיל לימודי השכלה גבוהה ללא בגרות, עדיין קיימים בארץ מוסדות רבים המקיימים מסלולי לימוד המתאימים לסטודנטים שאינם זכאים לתעודת בגרות. אילו מסלולי לימודי ניתן ללמוד ללא בגרות ואילו מוסדות מאפשרות זאת? כל התשובות בכתבה הבאה.

מוסדות המאפשרים לימודים ללא בגרות

אחד המוסדות הפופולאריים המקיימים לימודים ללא בגרות הוא האוניברסיטה הפתוחה. במסגרת האוניברסיטה הפתוחה יכול כל מי שמעוניין ללמוד ללימודים אקדמיים לתואר ראשון להתחיל את הלימודים בלי הצורך להשלים בגרויות או להציג ציונים בבחינה הפסיכומטרית. מוסדות נוספים המאפשרים לימודים ללא בגרות הם מכללות שונות הפרוסות ברחבי הארץ.

במקום תעודת בגרות יכולים מוסדות כמו מכללות לאשר קבלת סטודנטים על סמך ראיון אישי, ניסיון בעבודה, מכינה קדם אקדמית וכדומה. דוגמאות למכללות בארץ המאפשרות לימודים ללא בגרות הן מכללת רמת גן, מכללת פתח תקוה, מכללת בת ים, מכללת אשקלון, ומכללת רחובות. בנוסף, מכללות מסוימות מציעות מסלולי לימודים ללא בגרות מיוחדים לסטודנטים בגילאים העולים על גיל 30 כמו למשך מכללת פרס, אוניברסיטת בן גוריון באילת, המרכז האקדמי למשפט ועסקים ועוד.

קורסי הכשרה

סוג נוסף של לימודים ללא בגרות הוא קורסי הכשרה במקצועות שונים המעניקים עם תום הלימודים לסטודנט תעודת מקצוע. קורסי ההכשרה השונים מתאימים לסטודנטים ללא תעודת בגרות שאינם מעוניינים להשלים את מקצועות הבגרות החסרים ובכל זאת מעוניינים בקורסים אשר יקנו להם מקצוע שאתו יוכלו להציע עצמם בשוק העבודה. בין המקצועות הפופולאריים ללימודים ללא בגרות ניתן למצוא מקצועות כמו ניהול רשתות, מערכות מידע, מחשבים, צילום, רפואה משלימה ועוד.

לימודי מכינה

מוסדות אקדמיים רבים בישראל מעניקים למועמדים ללא תעודת בגרות ללמוד במסגרת מכינה קדם אקדמית ובכך לשפר את סיכויי הקבלה שלהם ללימודים אקדמיים. רבות מהמכללות בישראל מאפשרות לימודים ללא בגרות עבור סטודנטים אשר לומדים טרם הלימודים האקדמיים במכינה שבמסגרתה נלמדים המקצועות החשובים ביותר בבגרות כמו מתמטיקה ואנגלית.