מכללות » תואר ראשון » לימודי פסיכולוגיה

לימודי פסיכולוגיה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי פסיכולוגיה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: רח' האוניברסיטה 1,נתניה
מיקום בארץ: היוצרים 2,אור יהודה
מיקום בארץ: ד.נ. מיקוד 19300,עמק יזרעאל
מיקום בארץ: פנחס רוטנברג 87,רמת גן
מיקום בארץ: ד.גליל עליון מיקוד 12208
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון בפסיכולוגיה

צור קשר עם נציג האתר ללימודי פסיכולוגיה בחינם

לימודי פסיכולוגיה, תורת הנפש, מנסה להבין את החוקיות אשר קיימת בבסיס התנהגותם של אנשים, בכדי לפתח כלים ומיומנויות לחזות את התפתחותן של בעיות התנהגותיות, ולטפל בהן בהצלחה. כיום, הפסיכולוגיה היא חלק ממדעי החברה, למרות שבמשך עשרות שנים התייחסו אליה כאל סוג של פילוסופיה, ולא כמדע העומד בזכות עצמו.

תנאיי קבלה ותארים

תנאי הקבלה לרוצים ללמוד פסיכולוגיה באוניברסיטאות גבוהים מאלה של המכללות, יחד עם זאת, רמת הלימודים גם במכללות הוא גבוה ביותר.

הלימודים נמשכים שלוש שנים, בסיומם זכאי הבוגרים לתואר ראשון - B.A, בוגר פסיכולוגיה.

לימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה מאפשרים לבוגר לעבוד במגוון משרות, אך לא כפסיכולוג קליני. מי שרוצה לעבוד כפסיכולוג חייב ללמוד תואר שני של לימודי פסיכולוגיה, ולהתמחות ארבע שנים. רק לאחר תהליך ארוך זה יכול הבוגר להירשם בפינקס הפסיכולוגים בישראל.

נושאי הלימוד

בישראל, ניתן ללמוד לימודי פסיכולוגיה באוניברסיטאות ובמכללות רבות מאוד, במסלול חד חוגי או דו חוגי, והם נחשבים לימודים מבוקשים ומאתגרים.

לימודי התואר מעניקים לסטודנטים לימודי בסיס בכל מה שקשור בהתנהגות אנושית: תיאוריות, מושגי יסוד, מבוא לפסיכולוגיה, פסיכולוגיה חברתית, פסיכואנליזה, פסיכופתולוגיה, שיטות ודרכי מחקר בפסיכולוגיה, פסיכולוגיה פיזיולוגית, פסיכולוגיה התפתחותית, מבחנים פסיכולוגים, פסיכולוגיה של המינים, פסיכולוגיה של הלמידה, פסיכולוגיה של השפה ועוד.

הסטודנטים הלומדים לימודי פסיכולוגיה יכולים להתמחות באחד הכיוונים הבאים: פסיכולוגיה חינוכית, פסיכולוגיה קלינית, פסיכולוגיה ארגונית, פסיכולוגיה התפתחותית ופסיכולוגיה שיקומית.

אפשרויות תעסוקה לבעלי תואר בפסיכולוגיה

כאמור, בוגרי תואר ראשון אינם יכולים לעבוד כפסיכולוגים קליניים, אבל עדיין מוצעות להם משרות רבות בארגונים ציבוריים ופרטיים. הם יכולים לעבוד כיועצים או מנהלים בחברות כוח אדם והשמה, במחלקות של משאבי אנוש בחברות פרטיות, וברשויות מקומיות. עוד יכולים הבוגרים לעבוד כמדריכים או כמטפלים במוסדות שונים כגון גני ילדים, בתי ספר יסודיים, מוסדות שיקומיים, בתי חולים לחולי נפש ועוד.

מוסדות לימוד לתואר בפסיכולוגיה

מספר המוסדות בהם ניתן ללמוד לקראת תואר ראשון בפסיכולוגיה בארץ הוא גדול ביותר, ונמצא בפריסה ארצית נרחבת. בכל האוניברסיטאות יש חוגים לפסיכולוגיה, וכן, במכללות רבות יש מחלקות להוראת פסיכולוגיה.