מכללות » תואר ראשון » תואר ראשון ברפואה משלימה

תואר ראשון ברפואה משלימה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
תואר ראשון ברפואה משלימה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: רמת יוחנן
מיקום בארץ: דרך השלום 5,תל אביב
מיקום בארץ: כל הארץ
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?לימודי רפואה משלימה

רפואה משלימה הוא שם כולל למגוון גדול מאוד של תורות רפואיות אלטרנטיביות היוצאות מתוך נקודת הנחה שיש קשר הדוק בין גוף ונפש, ומכאן מקורם של מחלות וכאבים. הרפואה המשלימה, כשמה כן היא – היא לא מחליפה את הרפואה המערבית, הקונבנציונאלית, אלא להוסיף עליה גם טיפולים אחרים.

תואר ראשון ברפואה משלימה אינו רק הצטיידות בכלים טיפוליים מגוונים, אלא גם תהליך של העצמה אישית ומקצועית שעובר הסטודנט – המטפל בעתיד.

תנאיי קבלה ותארים

מוסדות הלימוד מקבלים סטודנטים בעלי תעודת בגרות מלאה, ובנוסף, ראיון אישי הוא תנאי קבלה הכרחי בכולם. יש מכללות אשר דורשות גם ניסיון עבודה קודם בתחום.

בחלק ממוסדות הלימוד, לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה הם חלק מלימודים נוספים, כמו מדעי החברה, מדעי הרוח או מדעים כלליים. לכן, סטודנטים שמסיימים ארבע שנות לימודים, זכאים לתואר ראשון - B.A, בהתאם למוסד הלימודים בו בחרו, בתוספת התמחות ברפואה משלימה, ותעודת מטפל בתחום בו התמחו.

נושאי לימוד

רפואה משלימה היא תחום כל כך גדול, שאין מכללה בה אפשר ללמוד את כל האפשרויות הקיימות. בכל מקרה בכולן מבואות של רפואה קונבנציונאלית ורפואה משלימה, ומספר שיטות טיפול. נזכיר מעט מהמגוון: הומאופתיה, נטורופתיה, רפלקסולוגיה, פרחי באך, דיקור סיני, צמחי מרפא, הידרותרפיה, דמיון מודרך, הילינג, יוגה, מדיטציה, שיטת פאולה, רפואה יפנית, שיטת אלכסנדר, שיטת גרינברג, רייקי ועוד.

אפשרויות תעסוקה

כיום, יש מרפאות לרפואה משלימה גם במסגרת קופות החולים הציבוריות, ובהן מגוון גדול של סוגי טיפולים, להתאמה למטופלים שונים. לכן, מי שמסיים את לימודי התואר יכול לעבוד כמטפל בבתי חולים, בקופות חולים, במוסדות בריאות שונים, וכן לפתוח קליניקות פרטיות.

מוסדות לימוד

לימודי תואר ראשון ברפואה משלימה אפשריים במכללות רבות בארץ, חלקן, בשיתוף עם מוסדות מקבילים בחו"ל. כמו כן, הלימודים במכללת מירב מהווים חלק מתואר ראשון של האוניברסיטה הפתוחה.

לפני שבוחרים מקום בכדי ללמוד לימודי לימודי רפואה משלימה חשוב לבדוק את המכללה, מיהם המורים המלמדים בה, מה השכלתם ומה מידת ההתנסות שלהם, איזה קורסים מוצעים בה, וכמה תלמידים לומדים בכיתה.