מכללות » ייעוץ לימודים

ייעוץ לימודים

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
ייעוץ לימודים, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?כל האפשרויות לייעוץ בתחום הלימודים

מועמדים רבים העומדים לפני התחלת לימודים אקדמיים נתקלים בשאלות רבות בנוגע למה ללמוד, איפה ללמוד והאם הם עומדים בתנאי הקבלה. ההחלטה לגבי נושא הלימודים היא לא קלה ורבים נזקקים לייעוץ לימודים מקצועי על מנת לקבל את ההחלטה הנכונה והמתאימה להם ביותר. ייעוץ והכוונה ללימודים מבוצעים במסגרות רבות. חלק מהשיטות לייעוץ לימודים כוללות אבחון של המועמד וניתוח ההתאמה שלו לחוגי הלימודים השונים וחלק משיטות הייעוץ כוללות מתן ידע אודות החוגים השונים המתקיימים במוסדות האקדמיים בארץ.

ייעוץ לימודים באינטרנט

אחת השיטות לביצוע ייעוץ לימודים היא ייעוץ לימודים מקוון באמצעות שירות האינטרנט. אתרי אינטרנט רבים מציעים פורטל מידע למועמדים. הפורטלים השונים באינטרנט יכילו מידע אודות מוסדות הלימודים הקיימים בארץ או בחו"ל, תנאי הקבלה כולל מחשבון סיכויי קבלה מקוון, שאלות ותשובות וכדומה. בנוסף, פורטלים מסוימים יציעו למועמדים גישה אל פורומים בנושא ייעוץ לימודים בהם יוכלו המועמדים להתייעץ עם יועצי לימודים מוסמכים, עם מומחים בתחום ייעוץ לימודים ועם סטודנטים בהווה או בעבר שיספקו טיפים לקראת שנת הלימודים החדשה.

ייעוץ לימודים במכונית פרטיים

צורה נוספת של ייעוץ לימודים מבוצעת באמצעות מכונים פרטיים. במסגרת המכונים הפרטיים יכול המועמד לבחור לעבור אבחון אשר יסייע לו לבחור את מסלול הלימודים המתאים לו ביותר. במסגרת האבחון, יעבור המועמד מבחנים שונים כמו מבחני אישיות, מבחנים קוגניטיביים ויבחנו נטיותיו הלימודיות. בסיום המבחנים, צוות מקצועי של פסיכולוגים ואנשי מקצוע ינתחו את התוצאות ויציגו בפני המועמד את חוגי הלימוד המתאימים לו ביותר באופן אובייקטיבי ומקצועי.

ייעוץ לימודים במוסד האקדמי

המוסדות האקדמיים השונים מעניקים שירותי ייעוץ לימודים למועמדים המתעניינים בלימודים אקדמיים במוסד. במסגרת ייעוץ לימודים במוסד האקדמי יכול המועמד לקבל מידע אודות האפשרויות העומדות בפניו ללימודים במוסד, הערכת סיכויי הקבלה שלו למוסד הלימודים, מידע אודות תהליך ההרשמה, שכר הלימוד והמלגות הקיימות ועוד.

לסיכום, ייעוץ לימודים הוא תהליך חשוב ביותר לפני קבלת החלטה על לימודים אקדמיים. באמצעות ייעוץ לימודים יוכל המועמד לקבל את כל המידע הנדרש על לימודים במוסדות השונים ואף לקבל רעיון לגבי נושאי הלימודים המתאימים לו ביותר.