מכללות » מכללות מקצועיות

מכללות מקצועיות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
מכללות מקצועיות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?כל המידע על המכללות המקצועיות בישראל

מכללות מקצועיות נועדו לאפשר לסטודנט לרכוש מקצוע והשכלה. בסיום מסלול הלימודים יקבל הבוגר תעודת הסמכה בתחום בו התמקצע. מכללות מקצועיות אינן מקנות תואר אקדמי אלא מכשירות במסלולי תעסוקה מגוונים. הרציונל שעומד מאחורי מכללות מקצועיות הוא שכולם זכאים להכשרה ולהשכלה הטובה ביותר, גם אם לא כולם נועדו ומתאימים באופיים וברוחם ללימודים אקדמים. בדיוק כמו בתי הספר המקצועיים של פעם, שנתנו כיוון תעסוקתי עבור אותם תלמידים שלא התאימו ללימודים עיונים, מסיבות מגוונות. מכללות מקצועיות שאינן מכשירות טכנאים והנדסאים מעניקות תעודות מקצועיות, דהיינו דיפלומה.

מסלולי לימודים

מכללות מקצועיות מקיפות קשת רחבה של מסלולי לימוד ובסופם תעודה ולעיתים גם סמכות מקצועית מסויימת. תחומים לדוגמא: רפואה משלימה, חשבונאות, תיירות, גסטרונומיה לימודי הנדסאים ועוד. רוב המכללות המעניקות תעודות הנדסאי או טכנאי נמצאות תחת פיקוח של המכון הממשלתי להכשרה בטכנולוגיה ובמדע מה שמבטיח רמת לימודים גבוהה. מכללות שאינן תחת פיקוח של המה"ט רשאיות לתת תעודה אך יש על הסטודנט הבא בשערי המכללה לקחת בחשבון השלכות אפשריות של חוסר פיקוח כזה מבחינת הכשרתו המקצועית ויכולתו להשתלב בשוק העבודה הכל כך תחרותי שמתנהל בימינו.

תנאי קבלה

בניגוד למסגרות לימודים אחרות, כגון אוניברסיטאות ומכללות אקדמיות, במכללה מקצועית אין צורך בפסיכומטרי ולעיתים גם לא נדרשת תעודת בגרות. ראיון אישי ולפעמים מבחני התאמה ומיון מספיקים.

הנדסאים וטכנאים

לימודים במסלול זה יאפשרו עם סיומם את השתלבות הסטודנט בעולם התעשייה, המדע, ההנדסה והטכנולוגיה. לרוב, הלימודים נמשכים שנתיים. הבוגרים שבאים להתקבל לשוק העבודה מתקבלים בזרועות פתוחות ונחשבים לכח אדם מיומן ומקצועי. בוגרי מסלול זה יכולים לרוב להמשיך למסלול לימודי הנדסה לתואר ראשון מקוצר, שלוקח בחשבון את הכשרתם והידע המקצועי שצברו.

תחומי לימוד שונים

המכללות המקצועיות מביאות שפע של אפשרויות לימודים אותם ניתן ללמוד במגוון מסלולים במסגרת לימודי הסמכה ו/או דיפלומה, הכשרות מקצועיות, קורסי העשרה ועוד. לדוגמא: הנהלת חשבונות 1 עד 3, שיווק ומכירות. לימודים המאפשרים לשלב בין עבודה ללימודים כך שעצמאותו הכלכלית של הסטודנט נישמרת עד לסיום הכשרתו המקצועית והשתלבותו מחדש בענף אליו הוא מכוון.