מכללות » מכללות ללא פסיכומטרי

מכללות ללא פסיכומטרי

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
מכללות ללא פסיכומטרי, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: רח' בן-גוריון 26, רמת גן
מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: ד.נ. מיקוד 19300,עמק יזרעאל
מיקום בארץ: פנחס רוטנברג 87,רמת גן
מיקום בארץ: הוד השרון
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?כל המכללות ללימודים ללא פסיכומטרי

עד שנת 1981ציוני הבגרות היו המדד היחיד לבחינת התאמתם של המועמדים ללימודים גבוהים. מאותה השנה החל השימוש בשילוב ממוצע הבגרות יחד עם תוצאות הבחינה הפסיכומטרית. השמוש בתוצאות המבחן הפסיכומטרי כחלק מתנאי הקבלה הוא בהחלטתה של כל מכללה. יתרה מכך- תנאי הקבלה לחוגים השונים מאפשרת גמישות מסויימת, ביחס לפופולאריות המסלול והביקוש אליו וכך גם לגבי חתך סטודנטאלי מסויים, שהפוטנציאל הלימודי שלו ניכר ומתאים למסלולים מסויימים ואין צורך במתאמים נוספים. כך למשל מועמדים מעל גיל 30. מכללות ללא פסיכומטרי מוכיחות שאפשר גם אחרת.

חלופות למבחן פסיכומטרי

קולות רבים נשמעו כנגד השימוש במבחן הפסיכומטרי שמתנה את ההצלחה בו בעמידה בלחץ זמנים וחשיבה מהירה, פרמטרים שבינם לבין תחומי הלימוד האקדמים אין דבר. מכללות ללא פסיכומטרי מנהלות בחינות סף פנימיות משלהן. לרוב הן מסתמכות על ציוני הבגרות, ראיון קבלה, בחינת אמי'ר שהיא בחינה באנגלית של המרכז הארצי לבחינות והערכה, אותו הגוף האחראי גם על הבחינה הפסיכומטרית, וועדת קבלה ואישור של ראש החוג. לעיתים הסטודנט יתקבל על תנאי וידרש להוכיח את יכולותיו במהלך תקופת המבחן שהוקצתה לו. בלימודים לתואר הנדסאי או טכנאי, ללימודי דיפלומה או לתואר שני אין צורך בציון פסיכומטרי. על פי הוראת המל"ג, מועמדים בני 30 פלוס רשאים להתקבל ללימודים ללא בגרות ופסיכומטרי אלא על פי מדדי התאמה אישית.

תחומי לימודים

כך במסגרת מכללות ללא פסיכומטרי, אך גם במסגרות אקדמיות אחרות, מרבית מסלולי הלימוד שאינם מקפידים על תוצאות המבחן הפסיכומטרי אלא נעזרים בחלופות הקיימות, כגון: מבחני סף פנימיים, הם מסלולים במדעי החברה והרוח. לתוך החלל הזה פרצה האוניברסיטה הפתוחה על כל שלוחותיה, לדוגמא. תחומים יוקרתי רבים פותחים את שעריהם בפני המועמדים ללא בחינה פסיכומטרית, כגון: מנהל עסקים, משפטים, מדעי המחשב ועוד.

מתכונת הלימודים

לעיתים קרובות מתבקשים המועמדים המתקבלים בלא מבחנים פסיכומטרים לעמוד בקורסים טרום אקדמים ועמידה במבחני סף באנגלית, מבחני רמי'ר או קורס באנגלית. עבור מקצועות מדעיים ידרש הסטודנט ללמוד בקורס קיץ או להשלים מכינה במתמטיקה. כך שוויתור על מבחן פסיכומטרי לא פוגם ברמת הלמידה.

מאמרים אחרונים:
כל הדרכים להשלים 12 שנות לימוד ובאילו קורסים אפשר לגשת להשלים 12 שנות לימוד ולהשיג תעודת 12 שנות לימוד בישראל.
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?