מכללות » מכללות דתיות

מכללות דתיות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
מכללות דתיות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מיקום בארץ: דרך בית לחם 104,ירושלים
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?למי מתאים ללמוד במכללה דתית

מכללות דתיות הן תוצר מתבקש וייחודי של המגזר הדתי, על פי מידותיו. יש מכללות דתיות, חרדיות ותורניות שנועדו לציבור המאמין ובעל המודעות להשכלה גבוהה. אופי החיים הייחודי דורש שגם הלימודים התקיימו במסגרת התואמת דרישות אלה כגון הפרדה בין המינים, שילוב לימודים תורניים ואקדמים. ישנו צורך לקיים מכינות לבעלי רקע תורני שחסרים את הבסיס האקדמי, את מקצועות היסוד שלא נילמדים במסגרות חרדיות לדוגמא. קיומן של מכללות דתיות מאפשרות גישה לעולם האקדמי אם במסגרת של לימודי העשרה ואם במסלול לימודי תעודה, תואר ראשון וגם שני. הלימודים מרחיבים דעת ומאפשרים להתפרנס ממיגוון מקצועות תוך שמירה על אורח החיים הדתי.

התאמה לאורח חיים

הצורך במוסדות חינוך להשכלה גבוהה ייעודיים נוצר עקב המרכיבים המייחדים את חיי הסטודנטים הפוטנציאלים מהמגזר הדתי. לעיתים קרובות סטודנט דתי מגיע ללימודים כשהוא כבר בעל משפחה ועליו למצוא מסגרת גמישה מסיק שתאפשר לו להתפרנס ולכלכל את משפחתו. במסגרת כזו, הסטודנט יוכל ללמוד 3 ימים בשבוע וגם לקבל אוזן קשבת מראש התוכנית במיקרה של בעיות אישיות, בסביבה תומכת חברתית המכירה את הקשיים הספציפיים שבחיים אלה. מטעמי צניעות, לימודים במסגרת אקדמית כללית לא מתאימה לכולם. מכללות דתיות נוצקו מתוך הכרת והבנת הצרכים האמיתיים והעמוקים של חברה זו ועדיין לאפשר למגזר זה לזכות בהשכלה גבוהה. האופי הדתי שונה ממכללה למכללה וכל אחד יכול למצוא את הזרם הדתי המתאים לו ואליו הוא שייך.

תחומי הלימוד

אם בעבר הוקמו בעיקר מוסדות לימוד תורניים לציבור הדתי או מוסדות חינוך והוראה, כיום יש מגוון מקצועות כמו: משפטים, מנהל עסקים, ראיית חשבון ועוד.  בתכניות לציבור הדתי יושם לדוגמא דגש על משפט עברי וכך לשמר את אווירת קיום המצוות והתכנים התורניים. ישנן מכללות טכנולוגיות ובהן מסלול הנדסאים או לימודי מחשבים, רפואה משלימה או הוליסטית ועוד. ישנם כמובן, תחומי לימוד הייחודיים למגזר במסלול לימודי תעודה, כגון: קורס מוהלים, ניהול טקסי חופה וקידושין, שחיטה ועוד. במכללות שלא קיימת הפרדת מינים מובהקת תמיד יוצעו מסלולים ניפרדים במקצועות מבוקשים למי מהסטודנטים שהנושא חשוב לו.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני