מכללות » תואר ראשון » לימודי ביוטכנולוגיה ימית

לימודי ביוטכנולוגיה ימית

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי ביוטכנולוגיה ימית, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון בביוטכנולוגיה ימית

ביוטכנולוגיה ימית עוסקת בניצול משאבי הימים והחי בהם לטובת האדם והתעשייה, ללא פגיעה בטבע ובסביבה, כולל הפקת חומרים ממקורות ימיים, חקר חקלאות ימית, למידת המחזוריות של הימים והחופים ומנגנוני החיים של האורגניזמים הימיים. מכיוון ש- 75% משטח כדור הארץ מכוסה במים, ולמדינת ישראל קו חוף ארוך מאד לכל אורכה – אפשר להבין את חשיבות המחקר הימי העולמי בכלל ובישראל בפרט. בנוסף לקורסים המדעיים המוכרים בתחום הביוטכנולוגיה, הלומדים לימודי ביוטכנולוגיה ימית זה מחוייבים גם בקורסים הייחודיים לתחום כמו ימאות, סיורים לימודיים ומחקר ימי.

תנאיי קבלה ותארים

סטודנטים המעוניינים להתקבל ללמוד תואר ראשון בביוטכנולוגיה ימית צריכים להראות הישגים גבוהים, תעודת בגרות מלאה עם ציון ממוצע של 100, ציונים גבוהים במתמטיקה ואנגלית ברמה של 4 יחידות לימוד לפחות, וציון של 650 במבחן פסיכומטרי.

סטודנטים שמסיימים את כל חובות בלימודים זכאים לתואר ראשון - B.Sc, בוגר ביוטכנולוגיה ימית מטעם מוסד הלימודים.

לימודי ביוטכנולוגיה ימית – נושאי הלימוד

בין נושאי הלימוד לקראת תואר בביוטכנולוגיה ימית אפשר למצוא כמובן את כל מקצועות הלימוד לקראת תואר בביוטכנולוגיה. נוספים אליהם קורסים ייחודיים בחקר הימים והאוקיינוסים, כמו לדוגמא: מדעי הים, מדע האוקיינוגרפיה, חומרי טבע מן הים, המערכות האקולוגיות של הים התיכון, תורת האקלים, התפלת מי ים וטיפול במים, היבטים ביולוגיים ואקולוגיים של שוניות אלמוגים, מערכות ימיות ברות קיימא, מדעי כדור הארץ ועוד.

אפשרויות תעסוקה לבעלי תואר בביוטכנולוגיה ימית

הבוגרים יכולים לעסוק בהוראה, הרצאה או לימוד. כמו כן הם יכולים לעבוד בימאות מעשית כסקיפרים ומשיטי יאכטות, וכמובן לעסוק בתחומים הקשורים ישירות ללימודים – מחקר ופיתוח בחוות דגים, גידולי דגים למחקר / ייצוא / מאכל, חקר אצות ושימושם בתעשיות התרופות והקוסמטיקה. בנוסף, ניתן למצוא את בוגרי התכנית פעילים בארגונים ירוקים למען הסביבה או עוסקים בתחום המים: ניהול משק מים, התפלת מים ועוד.

מוסדות ללמוד ביוטכנולוגיה ימית

ניתן ללמוד לימודי ביוטכנולוגיה ימית בחלק מהמוסדות האקדמיים בארץ, כשהמוביל בהם הוא מכללת רופין, אשר לה שלוחה באילת. הייחוד של שלוחה זו הוא האפשרות ליישם את כל הלימודים בים האדום.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני