מכללות » תואר ראשון » לימודי פילוסופיה

לימודי פילוסופיה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי פילוסופיה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: ד.גליל עליון מיקוד 12208
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון בפילוסופיה

תרגום המילה "פילוסופיה" מיוונית הינו אהבת החוכמה. לימודי פילוסופיה עוסקים בשאלות כלליות ויסודיות בנושאי מהות הקיום (קיום האדם והיקום). לימודי פילוסופיה חוקרים את מוסריותו של האדם, האם האל באמת קיים, כיצד נברא היקום, וכיצד התחילה האנושות להתקיים.

לימודי פילוסופיה – תנאיי קבלה ותארים

תנאי הקבלה למסלול של לימודי פילוסופיה משתנים מאוניברסיטה לאוניברסיטה, אך תנאי המשותף לכולן הוא ציונים גבוהים בתעודת בגרות וציון גבוה במבחן הפסיכומטרי.

סטודנטים המסיימים לימודי פילוסופיה זכאים לתואר ראשון -  B.A, בוגר בפילוסופיה.

לימודי פילוסופיה – נושאי לימוד ומסלולים

תכנית לימודי פילוסופיה מוצעת בכל האוניברסיטאות בארץ. לימודי פילוסופיה אורכים 3 שנים, וניתן ללמוד אותם במסגרת חד חוגית, או במסגרת דו חוגית - בשילוב חוג נוסף המוצע במוסד האקדמי הרלוונטי.

לימודי פילוסופיה נחלקים למספר תתי תחומים וביניהם:

תורת האתיקה והמוסר.

תורת ההיגיון (הלוגיקה).

תורת ההכרה (=אפיסטמולוגיה, קיום הידע האנושי).

מטאפילוסופיה (שיטות הפילוסופיה).

אסתטיקה (חקר האומנות  ומושג היופי).

פוליטיקה (אומנות הממשל).

בין הקורסים המוצעים לסטודנטים הלומדים לימודי פילוסופיה ניתן למצוא: הכרת מושגי יסוד בפילוסופיה, בחינת שיקולי דעת פילוסופיים ופרקטיים במצבי קונפליקט ודילמה, הכרת פילוסופים קלאסיים או בני זמננו והתורות שהונחו על ידם, נושאים באתיקה רפואית, לוגיקה, פילוסופיה יוונית, פילוסופיה של דתות שונות (ופילוסופיה יהודית בפרט – למרות שנושא זה נלמד לתואר בפני עצמו), פילוסופיה של המדע ועוד.

לימודי פילוסופיה – אפשרויות תעסוקה

יש הגורסים כי לימודי פילוסופיה מביאים לאיזון של הגוף, הנפש, המחשבה והחברה הסובבת אותנו. לטענתם בוגרי לימודי פילוסופיה מחזיקים בכלים טובים יותר להתמודדות יומיומית עם כל תחומי החיים שייתקלו בהם.

לימודי פילוסופיה אכן מקנים לבוגריהם ראייה מרחבית וכוללת על מגוון מצבים בכל תחומי האקדמיה. יחד עם זאת, תואר בוגר לימודי פילוסופיה אינו מהווה מקצוע מבוקש בשוק התעסוקה, אך הכלים ודרכי החשיבה שמקנים הלימודים, פותחים עבור הבוגרים אינספור דלתות במגוון רחב של תחומים. רוב גדול של בוגרי לימודי פילוסופיה פונים בסופו של דבר לכיוונים של שירה, ספרות, הרצאה ועיתונאות. תחום זה של לימודי פילוסופיה  מבוקש על ידי אמצעי תקשורת רבים.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני