מכללות » תואר ראשון » לימודי תיאטרון

לימודי תיאטרון

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי תיאטרון, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: רחוב ירושלים 11, צפת
מיקום בארץ: דרך בית לחם 104,ירושלים
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
מיקום בארץ: שער הנגב 79167
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון בתיאטרון

לימודי תיאטרון הם חלק מתחום אומנויות הבמה ומשלבים בתוכם היבטים רבים מתחום האומנות, כגון: דיבור, שפת גוף, תפאורה, קול ומוזיקה ותאורה. המסגרות בהן ניתן למצוא לימודי תואר ראשון בתיאטרון הן מכללות, בתי ספר למשחק, סדנאות, קורסי העשרה ופנאי, קורסי תעודה, חוגים, הכשרת מורים ועוד.

תנאיי קבלה ותארים

סטודנטים המבקשים ללמוד תואר בתיאטרון נדרשים לתעודת בגרות מלאה בציון ממוצע של 80 ומעלה, וציון במבחן פסיכומטרי של 450 לפחות. בנוסף יש מוסדות לימוד אשר דורשים השתתפות בסדנה בה ייבחנו כישוריהם.

סטודנטים אשר מסיימים את החובות הלימודיות, שנמשכות כשלוש שנים זכאים לתואר ראשון  -  B.A., בוגר תיאטרון. במכללות מסוימות ניתן ללמוד במקביל גם לתעודת הוראה גם לתעודת הוראה בתיאטרון - B.Ed, הלימודים בהן נמשכים ארבע שנים.

לימודי תיאטרון – נושאי הלימוד

לימודי תואר בתיאטרון מורכבים מלימודים עיוניים והרבה מאוד התנסות מעשית. בנוסף, מתקיימות מספר סדנאות מרוכזות (MASTER CLASS) עם יוצרי תיאטרון במשך שנות הלימודים, וכן, הסטודנטים משתתפים בצפייה מרוכזת של הצגות, שלאחריה מתקיימים דיונים משמעותיים. הסטודנטים הלומדים לימודי תיאטרון נדרשים להציג הפקות מקוריות בסופי כל שנת לימודים אקדמית.

בין הקורסים העיוניים ניתן למצוא: בימוי, משחק, תיאטרון בובות, עיצוב במה, עיצוב תפאורה, פיתוח קול, תנועה, היסטוריה של התיאטרון, ביקורת, מתודולוגיה, מקום התיאטרון בתרבות, כתיבה יוצרת ועוד.

אפשרות תעסוקה לבעלי תואר ראשון בתיאטרון

בארץ אין מספיק משרות לכל אותם סטודנטים בוגרי תואר בתיאטרון, יחד עם זאת ניתן למצוא אותם כבמאים בתיאטראות השונים בארץ, או מלמדים בחוגי דרמה או במגמות תיאטרון בבתי ספר תיכוניים, כהכנה לבגרות של תלמידי י"ב.

בין הבוגרים יש אחדים אשר בוחרים להמשיך ללמוד לימודי תואר שני, ולהשתלב באקדמיה בהוראה ובמחקר.

מוסדות ללימוד תיאטרון

בארץ, ניתן ללמוד לימודי תיאטרון כמעט בכל האוניברסיטאות. בנוסף, מתקיימים לימודים במספר מכללות להוראה, ובמכללות אקדמאיות אחרות. יש גם בתי ספר המתמחים בלימודי תיאטרון בלבד, ביניהם נזכיר: ניסן נתיב, מכללת אמונה לבנות דתיות, בית הספר למשחק ובידור של ענת ברזילי, בית צבי, הסטודיו לאומנויות התיאטרון מיסודו של יורם לוינשטיין ועוד.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני