מכללות » תואר ראשון » לימודי היסטוריה

לימודי היסטוריה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי היסטוריה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
מיקום בארץ: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון בהיסטוריה

לימודי היסטוריה מתעדים את קורות המין האנושי מאז ראשיתו ועד היום. מטרת לימודי היסטוריה היא לחקור, לבדוק, לדעת וללמוד, אודות החיים בתקופות קדומות. את זאת עושים באמצעות כתבים ותגליות שנמצאו במקומות שונים, המתעדים תקופות קדומות שונות. לימודי היסטוריה קיימים במגוון תחומים כמו למשל: לימודי היסטוריה של עם ישראל, לימודי היסטוריה של האיסלאם או הנצרות, לימודי היסטוריה כללית ועוד.

לימודי היסטוריה – תנאיי קבלה ותארים

מפאת היותם של לימודי היסטוריה כלולים בקבוצה הגדולה של מדעי הרוח, תנאי הקבלה אליהם אינם גבוהים במיוחד וקל מאד להתקבל אליהם. הסטודנטים נדרשים להציג תעודת בגרות מלאה, כאשר ממוצע הציונים כלל אינו רלוונטי. בנוסף, אין חובה לגשת לבחינה הפסיכומטרית. יחד עם זאת, תמיד רצוי לברר בכול מוסד מהן הדרישות הייחודיות לו לפני ההרשמה.

סטודנטים המסיימים לימודי היסטוריה זכאים לתואר ראשון - B.A, בוגר במדעי הרוח.

לימודי היסטוריה – נושאי לימוד

מכיוון שהמסלול של לימודי היסטוריה כולל את ההיסטוריה של עמים, דתות ותרבויות רבים, כך גם מוצעים לסטודנטים קורסים רבים ומגוונים. ביניהם אפשר למצוא: לימודי היסטוריה תרבותית, קלאסית ומודרנית, לימודי היסטוריה דתית, לימודי היסטוריה פוליטית, לימודי היסטוריה של יוון העתיקה, לימודי היסטוריה של אפריקה, של סין, יפן, נאציזם, מדע המדינה ופוליטיקה, דיקטטורה ודמוקרטיה, המהפיכה הצרפתית  ועוד.

לימודי היסטוריה – אפשרויות תעסוקה

רוב הגדול של בוגרי לימודי היסטוריה בוחרים להמשיך את הלימודים לתארים מתקדמים באוניברסיטאות השונות ובכך להעמיק את הידע שצברו. אלה המעוניינים בכל זאת לצאת לשוק העבודה, יכולים לעסוק בהוראה בבתי ספר או באקדמיה. כדי לנצל אפשרות זו עליהם קודם לכן, להשלים לימודי תעודת הוראה במסגרת הקורסים של הסבת אקדמאים להוראה. בכל מקרה, על מנת לעבוד כהיסטוריונים יש צורך בלימודים רבים ומעמיקים.

לימודי היסטוריה – מוסדות לימוד

לימודי היסטוריה לתואר ראשון אורכים שלוש שנים. מסלול לימודי היסטוריה מוצע בכל האוניברסיטאות בארץ כחלק מהפקולטות למדעי הרוח. בדרך כלל בוחרים הסטודנטים לשלב את מסלול לימודי היסטוריה עם חוג נוסף במדעי הרוח ובכך ללמוד לימודי היסטוריה במתכונת דו חוגית. למסלול לימודי היסטוריה קיימים כמה תתי מסלולים שעל המועמד לבחור עם הרשמתו למסלול הראשי.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני