מכללות » תואר ראשון » לימודי ערבית

לימודי ערבית

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי ערבית, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון בערבית

הערבית מהווה אחת מהשפות הרשמיות של ארגון האומות המאוחדות, והינה השפה המדוברת על למעלה
מ-  100 מיליון בני אדם בכל רחבי כדור הארץ.

לימודי ערבית נחלקים לשתי מגמות עיקריות ומהותיות - לימודי ערבית ספרותית (המשמשת לכתיבה, שירה ועיתונאות), שהיא השפה בה כתוב ספר הקוראן, לבין לימודי ערבית מדוברת – וכאן יש להתמקד באיזה ניב או דיאלקט של השפה הערבית מדובר (ערבית לבנונית, מצרית או פלסטינית – הן שפות שונות לחלוטין). מכיוון שמדינת ישראל מוקפת במדינות ערביות, כמו גם בעלת אויבים רבים בדמות מדינות ערביות אחרות, מקבלים לימודי ערבית בישראל משנה תוקף וחשיבות, בעיקר בתעשיות צבאיות וביטחוניות. עולה על כל אלה הצורך הקיומי בדוברי ערבית בשורות המודיעין הצבאי.

רבים בישראל סבורים שידיעת השפה הערבית חשובה וחיונית לכלל אזרחי המדינה, מפאת שורשיהם הערביים של רבים מאזרחי המדינה (מרוקו, מצרים, סוריה, לבנון ועוד), ובגלל המציאות היומיומית במזרח התיכון נכון להיום.

תנאיי קבלה ותארים

אל לימודי תואר ראשון בערבית מתקבלים סטודנטים אשר יש להם ידע מוקדם בערבית ברמה של 4 – 5 יחידות בבחינת בגרות בערבית. בנוסף, נדרשת תעודת בגרות מלאה עם ממוצע ציונים של 85 ומעלה, ומבחן פסיכומטרי בציון של 500 לפחות.

סטודנטים המסיימים לימודי ערבית זכאים לתואר ראשון -  B.A, בוגר בערבית.

לימודי ערבית – נושאי הלימוד

לימודי תואר ראשון בערבית בישראל משלבים לימודי איסלאם, לימוד השפה הערבית על בוריה כולל תחביר ודקדוק, תולדות השפה והתפתחותה עם השנים, ספר הקוראן, תרבות של מדינות ערביות שונות במזרח התיכון ומחוצה לו, ספרות ערבית עתיקה ומודרנית, פוליטיקה של המזרח התיכון ועוד.

אפשרויות תעסוקה לבעלי תואר ראשון בערבית

מלבד אפשרויות ביטחוניות וצבאיות שהוזכרו למעלה, אפשרות נוספת העומדת בפני מסיימי מסלול של לימודי ערבית הינה בשירות החוץ של מדינת ישראל. ישראל מקיימת יחסי שלום עם מספר לא מבוטל של מדינות דוברות ערבית וקיימת דרישה קבועה של אנשי סגל דיפלומטי מצטיינים בעלי ידע מצוין בשפה, בתרבות ובאורח החיים הערבי והמוסלמי.

בנוסף ניתן לשלב את הלימודים בערבית עם לימודים לקראת תעודת הוראה, ועם סיום הלימודים לפנות להוראה בבתי ספר, במיוחד תיכוניים.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני