מכללות » תואר ראשון » לימודי עיצוב אופנה

לימודי עיצוב אופנה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי עיצוב אופנה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: אילת 6,תל אביב
מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
מיקום בארץ: ד.גליל עליון מיקוד 12208
מיקום בארץ: אנה פרנק 12,רמת גן
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון בעיצוב אופנה

לימודי עיצוב אופנה הינם לימודים קשים, תובעניים ומאתגרים. הם דורשים יצירתיות רבה, דמיון מפותח וחוש לאופנה, לטקסטיל ללבוש ולטרנדים אופנתיים. עיצוב אופנה נלמד במכללות איזוריות המציעות לימודי עיצוב במגוון תחומים. ברוב מכללות אלה, שכר הלימוד למסלול לימודים זה, כמו במסלולי העיצוב האחרים, גבוה משמעותית משכר לימוד באוניברסיטאות הרגילות או ביחס לקורסים רגילים המוצעים באותן מכללות.

תנאי קבלה ותארים

תנאיי הקבלה לתכנית ללימודי תואר בעיצוב אופנה הם קשים במיוחד, מפני שהמוסד האקדמי מעוניין לוודא שהסטודנטים המתקבלים לשורותיהם הם המצטיינים מבין המועמדים. לצורך הרשמה יש להצטייד בממוצע גבוה של בחינות הבגרות, עם עדיפות ללימודים במסגרת התיכון של קורסים בעלי נטייה יצירתית או אומנותית, ציון במבחן פסיכומטרי, ובנוסף יש להציג תיק עבודות שהוכן על ידי המועמד. ברוב המוסדות מתקיימת ועדת קבלה שבה נערכים ראיונות אישיים עם המועמדים על מנת לאתר את הטובים ביותר.

סטודנטים אשר מסיימים לימודי עיצוב אופנה זכאים לתואר ראשון - BA / B.Des Fashion / B.Des Textil, בוגר לימודי עיצוב אופנה מטעם המוסד בו בחר ללמוד.

לימודי עיצוב אופנה – נושאי לימוד

באומרנו עיצוב אופנה אנו מתכוונים למספר התמחויות הקיימות במסלול זה. ביניהן ניתן למצוא: עיצוב אביזרי אופנה ותיקים, עיצוב בגדים, עיצוב גיזרה ותדמיתנות ועוד.

בין הקורסים המוצעים במסלול בלימודים אלה ניתן להבחין בין קורסים תיאורטיים המועברים לסטודנטים בצורה פרונטלית, ובין התנסות מעשית שחובה על הסטודנטים לעבור בהצלחה.

בין הקורסים התיאורטיים ניתן למצוא: מושגי יסוד בעיצוב ובאופנה, שימוש בחומרים שונים באופנה ובטקסטיל, ניתוח אופנות קודמות וניבוי אופנות עתידיות, סטיילינג, התאמה אישית ועוד.

בין הקורסים המעשיים ניתן למצוא: תפירה, סריגה, התאמה למודל אישי, טכניקות שונות בעיצוב, הצגה מול לקוח או מול קניין, ציור עיצובי וטכני ועוד.

לימודי עיצוב אופנה – אפשרויות תעסוקה

מכיוון שעולם האופנה הוא עולם דינמי ונתון לשינויים כל הזמן וכל עונה, סיום לימודים אינו מעיד בהכרח על ידע אקטואלי נתון, אלא לעיתים יש צורך בעדכון הבוגר בטרנדים ואופנות שנכנסים לשוק. יחד עם זאת, כל בוגר של עיצוב אופנה מגיע לשוק התעסוקה עם רעיונותיו, נטיותיו והעדפותיו האישיות וגם ללא ניסיון עבודה יכול בוגר להגות רעיון שיביא לפרוץ האופנה הבאה.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני