מכללות » תואר ראשון » לימודי ביטוח

לימודי ביטוח

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי ביטוח, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: רח' האוניברסיטה 1,נתניה
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון בביטוח

ענף הביטוח בארץ ובעולם הוא ענף שנמצא בהתפתחות מתמדת, והוא מגלגל סכומי כסף גדולים ביותר. משום כך, עולה הדרישה לכוח אדם מקצועי, איכותי ומיומן שיעבוד בענף. מכאן גם עולה הביקוש של צעירים רבים המחפשים ללמוד לימודי ביטוח, בכדי שיוכלו להשתלב בעבודה בשוק זה.

חשוב לשים לב לעובדה שתחום הביטוח, ומכאן גם הלימודים בתחום, נוגעים בתחומי רבים כמו: משפט, כלכלה, עסקים, מדעי המדינה, וכן העוסקים בו נדרשים לחשיבה של תכנון וניהול סיכונים של חברות פרטיות וציבוריות ושל כל אזרח מן השורה במדינה.

מסלולי לימוד ותארים ללומדים ביטוח

יש אפשרות ללמוד את תחום הביטוח לתואר ראשון (במוסדות לימוד בודדים), או ללמוד תואר ראשון בשילוב של לימודי ביטוח, ויש אפשרות ללמוד ביטוח לקבלת תעודה בלבד.

הלימודים בביטוח לתואר ראשון מיועדים למי שמעוניין לעסוק לא רק בביטוח אלא גם להתרחב לתחומים נוספים כמו שוק ההון, ייעוץ פנסיוני, ניהול ועוד. הלימודים נמשכים שלוש שנים, ובסופם, זכאים המסיימים לתואר ראשון - B.A, בוגר בביטוח, ובנוסף, לרישיון של סוכן מתמחה בביטוח חיים ובביטוח כללי (אלמנטרי).

לימודי תחום הביטוח לתעודה אפשר ללמוד במספר גדול של מכללות. מדובר בלימודים הנמשכים שנה וחצי, ביום מרוכז פעם או פעמיים בחודש. המסיימים את הלימודים זכאים לתעודת גמר מטעם מוסד הלימודים ולתעודת סוכן מתמחה בביטוח פנסיוני או בביטוח כללי (על פי מסלול הלימודים).

סוכן מתמחה חייב בתקופת התמחות של חצי שנה. לאחריה, מי שעומד בהצלחה בבחינות של המפקח על הביטוח במשרד האוצר, ובמבחן הסמכה מטעם משרד התמ"ת, יכול לקבל תעודת סוכן ביטוח מורשה.

בנוסף, יש חברות ביטוח גדולות אשר מציעות ללמוד ביטוח לסטודנטים מצטיינים במנהל עסקים בשנה השלישית ללימודים. סטודנטים שיש להם ציון 80 בקורסים: יסודות המימון ויסודות השיווק, וממוצע 80 בקורסים של לימודי הביטוח נשארים באותה חברה כסוכנים מתמחים.

אפשרויות תעסוקה לבעלי תואר בביטוח

לימודי ביטוח מאפשרים להשתלב במספר גדול של משרות בשוק ההון בישראל. אפשר לעבוד כסוכני ביטוח, כיועצים, כמנהלי סיכונים בחברות עסקיות ובחברות ביטוח, כמנהלים בקופות גמל, בקרנות פנסיה, בבנקים ועוד.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני