מכללות » פסיכומטרי » מכוני פסיכומטרי

מכוני פסיכומטרי

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
מכוני פסיכומטרי, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מיקום בארץ: קרית הטכניון, חיפה
מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מיקום בארץ: סניפים בתל אביב,ראשון לציון
מיקום בארץ: אבן גבירול 26,תל אביב
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?לימודי פסיכומטרי לחילוניים ולדתיים ובקיצור לכולם

מכוני פסיכומטרי לכולם באתר אחד, כאשר אחת מהאוניברסיטאות המובילות בארץ הנה דתית (בר אילן) ויותר מ- 50% מיהודי מדינת ישראל מגדירים עצמם דתיים (ברמות השונות, נכון ללשכה המרכזית לסטטיסטיקה, שנת 2004). נוצרה דרישה ללימודים מכל הסוגים לאוכלוסיה הדתית. מכאן ועד ליצירת מכוני פסיכומטרי דתיים הדרך אינה ארוכה כלל. אחד מאותם מכונים הנו מכון חכימא.

כמו כולם

מכוני פסיכומטרי רבים מתחייבים לדברים שנחשבים היום כבסיסיים בכל הנוגע ללימודי הפסיכומטרי. מורים מעולים ואיכות החומר, הם כבר חובה בכל מכון. גם חכימא מתחייבת לדברים אלה. הלימוד מתקיים בכיתות קטנות של עד 18 תלמידים ושיטת הלימוד מערבת את התלמיד, מאפשרת לו בכך להיות פעיל. באתר אפשר למצוא קופון הנחה לנרשמים, אך אין מחירי קורסים וגם שנת הפתיחה של המכון לא רשומה- מה שמפריע בעת תהליך הבחירה של מכון הפסיכומטרי עבורך.

לא רק דת

מעבר לבקשה ללבוש צנוע וללימוד בקבוצות נפרדות (בנים לחוד ובנות לחוד) אין הבדלים בין מכון חכימא לכל מכוני הפסיכומטרי האחרים. עם זאת, אפשר למצוא באתר גם את רשימת הברכות שהמקום נהנה ממנו, למי שהדבר חשוב לו. בין השאר הקורסים של המכון בפיקוח הרב חיים פוגל, בברכת הרב ברוך סלי והרב ערן טמיר. יש הטוענים- ולא ממניעים דתיים כלל- כי לימוד בקבוצות מגדר הומוגניות משפרות את ביצועי הלימוד של התלמידים. זאת בעקבות התנערות מסטיגמות בכל הנוגע ליכולות "נשיות" או "גבריות" בכל הקשור ללימודים. מחקרים אקדמיים אחדים מחזקים טענה זו. היות והמכון מקבל כל תלמיד המוכן לכבד את חוקי הלבוש – זוהי נקודה שכדאי להתחשב בה גם לחילוניים שבנינו.

יתרונות וחסרונות

זינוק ישיר לחסרונות המכון יכולים לעיתים להאיר עיניים בכל הנוגע לבחירה מבין מכוני פסיכומטרי. החסרון הגדול של החברה כאמור, שלא מופיעה שנת הפתיחה שלו ולכן אין אפשרות לדעת מה וותק החברה. בנוסף, אתר המכון לא מרשים במיוחד וגם רשימת המורים המופיעה בו חסרה. אולם יש תמונות של המורים, אך אין שום פרטים עליהם. בצד חסרונות אלה ישנו גם יתרון בולט במיוחד: חכימא בין המכונים היחידים המאפשרים קורס פסיכומטרי חוזר חינם.