מכללות » בגרויות » בגרות בהיסטוריה

בגרות בהיסטוריה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
בגרות בהיסטוריה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מכללות ומוסדות לימוד ומלאו פרטים בתחתית העמוד ליצירת קשר!

מיקום בארץ: סניפים בכל הארץ
מיקום בארץ: קרית הטכניון, חיפה
מיקום בארץ: סניפים בשרון
מיקום בארץ: סניפים בתל אביב,ראשון לציון
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?כל השינויים שעברה הבגרות בהיסטוריה

תכנית הלימודים החדשה שינתה את לימודי ההיסטוריה בבתי הספר וכך גם מבחן בגרות בהיסטוריה עבר שינוי והותאם לתכנית החדשה. היסטוריה נחשב כאחד המקצועות המעניינים ביותר בין נושאי הלימוד ויש הבוחרים ללמוד ולהיבחן בבגרות מורחבת של חמש יחידות לימוד בנושא זה. מקצוע ההיסטוריה הוא אחד משבעת מקצועות החובה הנדרשים לקבל זכאות לתעודת בגרות מלאה. יש ללמוד לפחות שתי יחידות לימוד ומי שבוחר היסטוריה כמקצוע מוגבר נבחן בעוד שלוש יחידות לימוד ומרחיב את הידע בנושאי היסטוריה לעומק. לימודי ההיסטוריה כוללים אירועים שהתרחשו מאז ועד היום, מזמני עבר בתולדות האנושות והעם היהודי ועד למאורעות עכשוויים המשנים את פני ההיסטוריה. יחד עם זאת לומדים למבחן בגרות בהיסטוריה להבין את מקומו של הגורם האנושי ודרכי החשיבה של אנשים ועמים וכך צוברים כלים המאפשרים לצפות מאורעות עתידיים ולהבין התרחשויות בזמן הווה.

שינוי היסטורי במבחן היסטוריה

כיום מונהגת שיטת לימוד חדשה בלימודי היסטוריה בה שתי יחידות הלימוד מפוצלות לפי תקופות. היסטוריה חלק א' עוסקת בשנים שבין 1870-1920 וחלק זה מהווה 40% מהציון הסופי. חלק ב' עוסק בלימודי היסטוריה של השנים 1920 ועד ימינו ומהווה 60% מהציון הסופי. במהלך שתי התקופות נלמדים לימודי ההיסטוריה של העם היהודי וארץ ישראל במשולב עם נושאי ההיסטוריה הכללית. מי שבוחר ללמוד היסטוריה כמקצוע מוגבר ולהיבחן בחמש יחידות לימוד יבחן על שני החלקים הראשונים והם יהוו 40% מהציון הסופי ונושאי ההרחבה המכילים מידע רב וכוללים נושאים מעמיקים בתקופות אלה כולל השלכות היסטוריות של אירועים ועוד יהוו 60% מהציון הסופי.

נקודות זכות

תלמידים הבוחרים לעבור מבחן בגרות בהיסטוריה מורחב של חמש יחידות לימוד יזכו ב- 20 נקודות בונוס לשקלול הציון הסופי בבגרות. מי שלא השלים את לימודי ההיסטוריה בתיכון יכול לבחור וללמוד היסטוריה באחד ממכוני ההכנה לבגרויות וכך לרכוש ידע מעמיק לגבי נושאי הלימוד בצורה מרוכזת וכן ללמוד כלים כיצד ללמוד מידע כה רב ושיטות וטכניקות המשלבים הנאה בלימודי ההיסטוריה ולמידת יכולת התנסחות. לימודים במסגרת קורס הכנה לבגרות מעניקים את האפשרות להיעזר במורים מקצועיים ולתרגל בחינות.   

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני