מכללות » תואר ראשון » לימודי גננות

לימודי גננות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי גננות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
מיקום בארץ: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון בגננות

לימודי גננות מיועדים למי שיש לו / לה נטייה מיוחדת לעבוד עם ילדים קטנים, רכים בשנים, שהם עדיין כחומר ביד היוצר. העבודה עם ילדים צעירים אינה קלה כלל ועיקר, אך יחד עם זאת היא מתגמלת, והילדים יודעים להעניק ולהראות את אהבתם כמעט ללא סייג.

לימודים גבוהים לתואר של גננת

העבודה בגן הילדים איננה רק עבודה עם ומול הילדים, אלא עבודה הכוללת גם שיח עם גורמים נוספים: צוות הגן, הורי הילדים, מחלקת החינוך ביישוב, הפיקוח מטעם משרד החינוך ועוד.

כיום, עם המאמצים שעושה משרד החינוך להביא להתמקצעותו של מקצוע ההוראה, נדרשות גם הגננות ללמוד לימודים אקדמיים רבי שנים, בכדי להיות מוכשרות, לעבודה בגן ילדים, ולמעשה, לנהל את הגן.

לימודי התואר הם לימודים של ארבע שנות לימוד באחת מהמכללות המכשירות גננות הקיימות בארץ. בסוף הלימודים מקבלת הבוגרת תעודת גננת לגיל הרך: מגיל אפס עד גיל שש שנים, ותואר ראשון -  B.Ed, בוגר בחינוך.

מי שמסיימות את לימודי התואר יכולות להשתלב בעבודה בגני הילדים העירוניים ברחבי הארץ, במשפחתונים, במעונות יום ועוד.

תוכנית הלימודים

להורים רבים היום חשוב לשלוח את ילדיהם לגן בו הגננת היא אשת מקצוע אשר למדה אותו באופן מעמיק, ויש לה את הידע העדכני ביותר. לכן, לימודי גננות כוללים הן לימודים עיוניים והן לימודיים מעשיים, יום בשבוע במשך כל שנות הלימודים, וסטאז', תחת עינה הפקוחה של גננת מאמנת עם סיום הלימודים.

הלימודים העיוניים במסגרת של תואר של גננת כוללים קורסים כמו: התפתחות ילדים (פיזית, מנטלית ורגשית), ספרות ילדים, תנועה בגיל הרך, דרמה, שילוב המשחק בלמידה, מוזיקה לגיל הרך, מסורת ישראל, שילוב אומנויות, עיצוב גן, ניהול תקציב של גן, ניהול צוות עובדים והערכת עובדים ועוד.

לימודי גננות פרטיות

יש היום אפשרות ללמוד לימודים קצרים יותר לאלה המעוניינות לפתוח גן פרטי ולעבוד עם ילדים קטנים עד גיל שלוש שנים בלבד, או לגננות שכבר עובדות בגנים פרטיים משלהן, אך אין להן כל תעודה מקצועית. לימודי גננות אלה הם לימודים של יום לימודים ארוך אחת לשבוע במשך שנתיים.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני