מכללות » תואר ראשון » לימודי תעודת הוראה בספרות

לימודי תעודת הוראה בספרות

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי תעודת הוראה בספרות, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
מיקום בארץ: דרך בית לחם 104,ירושלים
מיקום בארץ: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון עם תעודת הוראה בספרות

ספרות נכתבת על ידי אנשים עבור אנשים, ומתארת את עולמם הפנימי של אנשים, גם כאשר גיבורי הספרות הם בעלי חיים או חפצים. לימודי תעודת הוראה בספרות מיועדים להקנות לסטודנטים ידע מעמיק בספרות – מצד אחד, וכלים להעביר ידע זה לתלמידיהם מצד שני.

ללמד ספרות בכל גיל

תוכנית הלימודים בשפה ובספרות של משרד החינוך מחייבת מפגש עם יצירות ספרותיות החל מכיתה א' ועד כיתה י"ב. בניגוד לדעה שרווחה בעבר, שתפקיד היצירה הספרותית בכיתות בית הספר היסודי רק לספק תכנים בדרך אחרת, הרי שהיום ברור כי גם אם אותו תפקיד עדיין שמור ליצירה הספרותית, עדיין יש לה חשיבות כעומדת בפני עצמה, עם המאפיינים שלה, וכי יש לה תפקיד נוסף של העברת חוויה רגשית (כמו אומנויות אחרות).

מסגרות הלמוד לתעודת הוראה בספרות

ניתן ללמוד לימודי תעודת הוראה בספרות הן במכללות להכשרת עובדי הוראה והן באוניברסיטאות. בדרך כלל יש הבדלים בין מי שמתעתד ללמד ספרות בבתי ספר היסודיים, לבין מי שמתעתד ללמד ספרות בבתי הספר העל יסודיים (חטיבות הביניים והתיכונים), אך אלה הבדלים לא גדולים, ולא משמעותיים במיוחד.

מי שבוחר ללמוד במכללה נרשם מראש ללימודי המקצוע, למסלול ולהתמחות אותם הוא בוחר, הלימודים נמשכים ארבע שנים, ובסופם מקבל הבוגר תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה בספרות. מי שפונה ללמוד באוניברסיטה בוחר בדרך כלל חוג דיסציפלינרי, ובהמשך מוסיף את לימודי תעודת ההוראה.

לימודי תעודת הוראה בספרות - נושאי הלימוד

סטודנטים הלומדים לקראת הוצאת תעודת הוראה לומדים להכיר יצירות מהספרות העברית, מהספרות העולמית ומספרות הילדים, תוך העמקה במאפיינים הייחודים שיש לכל אחת מהסוגות הספרותיות (=ז'אנרים): שיר, נובלה, סיפור עממי, רומן, משל, סיפור קצר ועוד.

בנוסף, תוך כדי לימודים מקבלים הסטודנטים כלים לניתוח יצירות ספרותיות, מפתחים יכולת פרשנות ומטפחים חוש לביקורת.

מלבד זאת לימודי התעודה כוללים קורסים אשר עוסקים בשיטות ובדרכי הוראה, במיוחד הוראת הספרות, בפילוסופיה ובפסיכולוגיה של החינוך, בתפקידו של המורה בכיתה, תכנון יחידות הוראה, הוראה בכיתה הטרוגנית, הוראת קבוצות קטנות ועוד. הלימודים כוללים גם התנסות בעבודה מעשית וסדנת סטאז' בסיומם.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני