מכללות » תואר ראשון » לימודי תעודת הוראה בהיסטוריה

לימודי תעודת הוראה בהיסטוריה

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי תעודת הוראה בהיסטוריה, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
מיקום בארץ: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון עם תעודת הוראה בהיסטוריה

למרות שבארץ לומדים היסטוריה החל מכיתה ו' בבית הספר היסודי, הרי שמי שלומד לימודי תעודת הוראה בהיסטוריה, מקבל הכשרה להורות בחטיבת הביניים ובתי הספר התיכוניים. את הוראת ההיסטוריה בבתי הספר היסודיים עושים המורים המחנכים, גם אם לא הוכשרו לכך במיוחד. יחד עם זאת, מסיימי לימודי תעודת הוראה בהיסטוריה יכולים למצוא עבודה במגוון תחומים, מעבר לבתי הספר של החינוך הפורמלי.

מסגרות הלימוד להשתלם כמורים להיסטוריה

אפשר ללמוד לימודי תעודת הוראה בהיסטוריה באוניברסיטאות או במכללות להכשרת מורים. מי שבוחר ללמוד לימודי תעודת הוראה בהיסטוריה במכללה, נכנס למסלול בן ארבע שנים שבסופו יהיה בעל תואר ראשון בחינוך, ותעודת הוראה בהיסטוריה לחטיבת הביניים ולבתי ספר תיכוניים.

מי שפונה ללמוד באוניברסיטאות עושה זאת בדרך כלל לאחר שהתחיל ללמוד לימודי היסטוריה כללית, היסטוריה של עם ישראל או היסטוריה של המזרח התיכון, או שכבר סיים את הלימודים והוא בעל תואר ראשון בתחום. אלה גם אלה יכולים ללמוד לימודים להשלמת התואר, וכן לימודי תעודת הוראה במקצוע זה במשך שנה או שנתיים, בתוכנית לימודים אישית, המתחשבת בידע אותו הם מביאים, ומאפשרת להם להשלים את הידע החסר להם בתחום החינוך והפדגוגיה.

נושאי הלימוד

תוכניות של הוצאת תעודת הוראה בהיסטוריה הן תוכניות המכילות תכנים מתחום הידע הדיסציפלינארי: תקופות בהיסטוריה של עם ישראל ותולדות העולם, בכדי להבין את ההשפעות ההדדיות ביניהן, הבנת תהליכים היסטוריים וניתוחם, התנסות בכלים לחקר העבר ועוד.

בנוסף, לומדים לימודים פדגוגיים עם דגש על מתודולוגיה של הוראת ההיסטוריה, ושיטות לימוד אשר ייחודיות למקצוע זה.

הלימודים כוללים גם עבודה מעשית והתנסות בעבודה פדגוגית בכיתות.

אפשרויות תעסוקה למורים בהיסטוריה

הנחת היסוד היא כי מי שלומד לימודי תעודת הוראה בהיסטוריה אכן מכוון את עצמו להיות מורה, באחד מבתי הספר בארץ: בבית ספר יסודי, בחטיבת הביניים או בית ספר תיכון, הוראה הכוללת הכנה לבחינות הבגרות בהיסטוריה (אחד ממקצועות החובה בתעודה). יחד עם זאת, הבוגרים גם יכולים להמשיך את לימודיהם לתואר שני, לפנות לאקדמיה, או לפנות לכיוון של מחקר היסטורי.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני