מכללות » תואר ראשון » לימודי תעודת הוראה בערבית

לימודי תעודת הוראה בערבית

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי תעודת הוראה בערבית, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
מיקום בארץ: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון עם תעודת הוראה בערבית

השפה הערבית היא אחת מהשפות הרשמיות של מדינת ישראל. בישראל חיים מספר מיעוטים אתניים ששפת הדיבור שלהם היא ערבית. בשנים האחרונות עלתה המודעות של הצורך להכיר את השפה, בכדי להגיע לאפשרות של יצירת דיאלוג עם האזרחים האחרים של המדינה. עדיין, מספר המורים לערבית הוא קטן ביותר, ולכן כל מי שבוחר לגשת אל לימודי תעודת הוראה בערבית, מובטחת לו תעסוקה מיד עם סיום הלימודים.

אפשרויות תעסוקה למורים בערבית

מי שמסיים לימודי תעודת הוראה בערבית, יכול למצוא עבודה הן במסגרת מערכת החינוך, והן במסגרת מערכות אחרות במדינה.

בבתי ספר תיכוניים ערבית היא אחד ממקצועות הבחירה לבגרות ברמה של 5 יחידות. הלימוד הוא של ערבית ספרותית, הכוללת קריאה וכתיבה של השפה. בכל בית ספר יש מספר תלמידים אשר בוחרים ללמוד ולהבחן במקצוע זה.

בתי ספר ברמת חטיבת ביניים בחטיבות הביניים במדינה לומדים שפה זרה נוספת, פרט לאנגלית. בעבר, בתי הספר אפשרו לתלמידים לבחור בין צרפתית לבין ערבית מדוברת. בשנים האחרונות יותר ויותר בתי ספר ביטלו את הבחירה, והם מאפשרים לימוד של ערבית בלבד, מתוך הכרה כי מדינת ישראל, הנמצאת באזור שבו השפה המדוברת היא ערבית - חשוב שגם אזרחיה יכירו מעט את השפה.

בתי ספר יסודיים בשנים האחרונות התפתחו מספר תוכניות של לימוד ערבית, ולימוד התרבות הערבית, לתלמידי כיתות ה'- ו' בבתי הספר היסודיים, כחלק מלימודים של אזרחות משותפת, והיכרות עם האחר.

מערכות שונות הן הצבא, ביחידות המודיעין, והן גופי ביטחון אחרים זקוקים למורים מקצועיים לערבית להכשיר את עובדיהם לידע עמוק בשפה. בנוסף להם גם מי שעוסק ביחסים בינלאומיים ובמזרחנות.

לימודי תעודת הוראה בערבית מסגרות הלימוד

אפשר ללמוד לימודי הוראה בשפה זו הן באוניברסיטאות והן במכללות להוראה. אפשר להתחיל את המסלול הארבע שנתי באחת המכללות, ואפשר להתחיל את המסלול בלימודים אקדמיים של חינוך או של החוג בערבית, ולעשות מאוחר יותר הסבה של אקדמיים להוראה, ולהוציא תעודת הוראה.

הלימודים מקנים לסטודנטים שליטה ברמה גבוהה מאוד בערבית על בוריה: לשון, דקדוק, אוצר מילים, ספרות, שירה ועוד, וכן, כלים חינוכיים ופדגוגיים להוראת שפה זרה במסגרות לימוד שונות.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני