מכללות » תואר ראשון » לימודי תעודת הוראה בתושבע

לימודי תעודת הוראה בתושבע

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי תעודת הוראה בתושבע, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
מיקום בארץ: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון עם תעודת הוראה בתושבע

בשנים האחרונות יש ראנסנס ללימודי היהדות בקרב הציבור החילוני בארץ, וכתוצאה מכך, עולה הביקוש למורים חילוניים אשר יש באפשרותם ללמד לימודי תושב"ע ומחשבת ישראל. בעקבות הביקוש, נפתחו מספר מגמות של לימודי תעודת הוראה בתושב"ע במספר מכללות ברחבי הארץ, ותוכניות של הסבת אקדמאים להוראת תושב"ע באוניברסיטאות.

מגוון תכנים בלימודים התעודה

לימודי תעודת הוראה בתושב"ע הם לימודים המיועדים בעיקר לסטודנטים המייעדים את עצמם להורות תושב"ע ומחשבת ישראל בבתי הספר העל יסודיים: חטיבות הביניים והתיכונים. למרות שאין מלמדים תושב"ע כמקצוע לפני החינוך העל יסודי, יש מגמות מתאימות למורי בתי הספר היסודיים ולגננות. בנוסף, יש כמובן מגמות מקבילות גם במכללות דתיות, לסטודנטים המעוניינים ללמד את התחום בחינוך הדתי.

התושב"ע דנה במגוון גדול של סוגיות בנוגע לאמונה, לפילוסופיה יהודית, למקומו של האל, מקומו של האדם, ומקומה של הדת בחיי האדם.

לימודי התעודה מפגישים את הסטודנטים עם התלמוד, חטיבות ההלכה וחטיבות האגדה שבו, עולמם של חז"ל, מקורות ההלכה, ופרשנות התלמוד, בעיקר פירושו של רש"י. לימודי מחשבת ישראל מפגישים את הסטודנט עם ההגות היהודית רבת הפנים לאורך הדורות: הרמב"ם, הרמב"ן, הקבלה, שפינוזה, מנדלסון, החסידות, סולובייצ'יק, לייבוביץ, בובר, לוינס ועוד.

נקודת ההנחה היא כי התלמוד וההוגים היהודים שאחריו, מציעים מגוון גדול במיוחד של נושאים וסוגיות בהם אפשר לדון שנים ארוכות. לכן, כל אקדמיה וכל מכללה בוחרים את ההדגשים שלהם, ואת הנושאים סביבם מתרכזים הלימודים.

פרט לידע הדיסציפלינרי בתושב"ע ובמחשבת ישראל, מקבלים הסטודנטים יידע פדגוגי וידע דידקטי, הם רוכשים כלים ומיומנויות לפענח ולנתח את הטקסטים השונים, ולומדים שיטות הוראה, שיתאימו להעברת אותו ידע לתלמידיהם.

לימודי תעודת הוראה בתושב"ע – היקף הלימודים

ניתן ללמוד את לימודי התעודה במספר מכללות בארץ. סטודנט המייעד עצמו ללימודים, נכנס ללימודים בני ארבע שנים, בהם הוא לומד הוראה באחד המסלולים שמציעה המכללה, ובסוף הדרך יש בידיו תואר בוגר בחינוך: B.Ed, ותעודת הוראה בתושב"ע לקבוצת הגיל על פי המסלול בו למד.

אפשרות אחרת היא ללמוד לימודי תואר ראשון, ולאחר מכן להוציא תעודת הוראה, במסגרת הסבת אקדמאים להוראה.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני