מכללות » תואר ראשון » לימודי תעודת הוראה בלשון

לימודי תעודת הוראה בלשון

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי תעודת הוראה בלשון, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
מיקום בארץ: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?תואר ראשון בלימודי הוראה בלשון במכללות

הוראת הלשון בבתי הספר בארץ היא הוראת מקצוע קשה במיוחד. הלשון העברית עוברת תהליכים מואצים של שינויים גדולים בזמן קצר, ועל המורים לנסות ולעצב אצל תלמידיהם שפה עשירה, תיקנית ונכונה כך שהם ישכילו להתבטא בה הן בכתב והן בעל פה. לימודי תעודת הוראה בלשון מכשירים מורים לכל שכבות הגיל, עם הכוונה ספציפית זו.

נושאי הלימוד להשתלם כמורים בלשון

לימודי לשון עברית - סטודנטים הלומדים לימודי תעודת הוראה בלשון, לומדים להכיר את השפה העברית על כל רבדיה ושלבי התפתחותה: לשון המקרא, לשון חז"ל, העברית המודרנית ועוד. הם לומדים את חוקיות הדקדוק העברי, תהליכים בבלשנות, תחביר, סמנטיקה, מילונים, שיח דבור, תחיית הלשון המדוברת ועוד.

לימודים פדגוגיים הלימודים הפדגוגיים נלמדים במכללות במסלולים שונים, על פי בחירתם של הסטודנטים: מסלול הגיל הרך, מסלול בתי ספר יסודיים, מסלול של חינוך מיוחד ועוד. הלימודים כוללים בין השאר: פסיכולוגיה של החינוך, פילוסופיה של החינוך, סוציולוגיה, תרבות כיתה, שיטות הוראה, תכנון ופיתחו יחידות הוראה, עיצוב סביבה לימודית, תקשורת עם הורים ועוד.

עבודה מעשית כבר משנת הלימודים הראשונה במכללה, מגיעים הסטודנטים לבתי הספר אחר לשבוע, לאורך כל שנת הלימודים. הם צופים בשיעורים של מורים אחרים, דנים באירועים אליהם נחשפו ומנתחים אותם, וכן מעבירים שיעורים תחת הנחייה של המדריכים הפדגוגיים.

סטאז' בשנת הלימודים האחרונה אפשר להתחיל את הסטאז' הכולל סדנא במסגרת הלימודים, ועשר שעות עבודה שבועיות בבית ספר, תוך עזרה ותמיכה של מורה מאמנת.

לימודי תעודת הוראה בלשון מוסדות הלימוד

מי שבוחר ללמוד לימודי הוראה אלה באחת המכללות לומד על פי התוכנית כפי שפורטה למעלה. בסוף הלימודים יש בידיו תואר ראשון בחינוך, ותעודת הוראה בלשון.

יש המעדיפים ללמוד שנתיים באוניברסיטה, לימודי לשון או לימודי חינוך, או אפילו לסיים את התואר, ורק לאחר מכן להשלים את תעודת ההוראה.

בלימודים אלה מותאמת לסטודנט תוכנית לימודים אישית, על פי הידע אותו הוא מביא איתו. הלימודים נמשכים שנה עד שנתיים. מי שמגיע מתחום הלשון יתמקד בלימודי החינוך, ומי שמגיע מתחום החינוך יתמקד בלימודי הלשון, עד שיהיה זכאי לתואר ולתעודת הוראה.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני