מכללות » תואר ראשון » לימודי חינוך מיוחד

לימודי חינוך מיוחד

השאר פרטים ליצירת קשר עם נציג מטעם האתר אודות
לימודי חינוך מיוחד, השירות הינו בחינם!
רשימת מכללות
סמן

סמנו מוסדות ומלאו פרטים ליצירת קשר ללא התחייבות

מיקום בארץ: דואר טבעון 36006,טבעון
מיקום בארץ: דואר בית ברל, 44905 אזור: השרון
מיקום בארץ: שושנה פרסיץ 15,תל אביב
מיקום בארץ: דרך נמיר 149,תל אביב יפו
השאר פרטים ונציגי המכללות שסימנת יצרו איתך קשר בהקדם
איפה היית מעדיף ללמוד?לימודים לתואר ראשון בחינוך מיוחד

מקצוע ההוראה הוא מקצוע חשוב ומאתגר מאוד, ובתוכו, הוראת תלמידים מהחינוך המיוחד הוא חשוב ומאתגר כפליים. מי שפונה אל ללמד בחינוך המיוחד הוא כנראה אדם בעל יכולת הכלה גדולה, חמלה, ורצון כמעט אין סופי לעזור ולתמוך בקבוצות החלשות ביותר בחברה.

מורה בחינוך המיוחד -  אתגר גדול

לימודי חינוך מיוחד הם לימודים אשר מכשירים את הסטודנטים לחנך, ללמד, לעזור, לשקם, לתמוך ולקדם, ילדים בגילאים שונים, בעלי צרכים מיוחדים מסוגים שונים, בכדי להכשיר אותם להיות אזרחים המשולבים בחברה, ומצליחים בחיים.

מעבר לידע הפדגוגי המקובל, אליו נחשפים סטודנטים להוראה בכל המסלולים, סטודנטים הלומדים במסלול של זה, נחשפים למגוון רחב של צרכים מיוחדים ולקויות הן רגשיות והן פיזיות כמו: לקויות למידה, פיגור שכלי, אוטיזם, מוגבלויות פיזיות, הפרעות רגשיות, הפרעות התנהגותיות, קשיי שמיעה, קשיי ראייה ועוד.

הסטודנטים אשר לומדים במסלול זה לומדים להכיר את סוגי ההפרעות השונים ואת מקורותיהם. הם לומדים לאבחן לקויות, ובנוסף, גישות שונות לטפול ואסטרטגיות הוראה מגוונות.

בחינוך המיוחד, לצד המחנכים, נמצא גם צוות גדול של אנשי מקצוע כמו: סייעות, פסיכולוגים, ותרפיסטים במגוון אפשרויות: בעלי חיים, אומנויות, מוזיקה, תנועה ועוד. לימודי חינוך מיוחד מכשירים את הסטודנטים להתאים, ולשלב בין כל אנשי המקצוע אותם פוגש הילד במהלך לימודיו.

הכשרה מורים לתלמידים בגילאים שונים

בשונה מהחינוך הרגיל, מי שמכשיר את עצמו ללמד בחינוך המיוחד, לומד להורות ילדים וצעירים עד גיל עד גיל מבוגר באופן יחסי.

לימודי חינוך מיוחד במסלול אחד מעניק תעודה של מחנכים לילדים מגיל לידה עד  גיל 6. מסלול אחר מעניק תעודה של מחנכים לילדים ולצעירים בין הגילאים 6 עד 21 שנה. במסלול זה מספר התמחויות: התמחות בבתי ספר יסודיים (כיתות א' עד ו'), התמחות בבתי ספר על יסודיים, והתמחות בבתי ספר של החינוך המיוחד או בכיתות משלבות בבתי ספר רגילים.

אפשרויות תעסוקה למורים בחינוך מיוחד

עבודה בחינוך הפורמלי: חינוך כיתות של החינוך המיוחד בבתי ספר רגילים; עבודה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים אשר משולבים ולומדים בכיתות רגילות; בתי ספר של החינוך המיוחד; מרכזים טיפוליים ובמתי"א.

עבודה בחינוך לא פורמלי: מוסדות של חסות הנוער; בתי כלא; בתי ספר ליד בתי חולים לילדים, ובתי חולים לבריאות הנפש; עמותות שונות.

מאמרים אחרונים:
איך להוציא רישיון חשמלאי מוסמך
לימודי רפואה משלימה בכרכור
רוצה להיות דולה?
מהם תנאי הקבלה לתואר שני